Karamelové kocky

Autor receptu: olinecka

Ja pečiem pre svoju rodnu veľmi rada a myslim ,že aj Vam podaktorym sa bude pačit.Len ,aby sa nepodobal na nejaky ,ktory je vo Vareche lebo bude zasa zle!!!

40 ks
porcií
40 minút
príprava
75 minút
na 190 °C

Suroviny

Postup

  1. Upečieme si piškotove cesta vajca a cukor vymiešame dopenista pridame vlažnu vodu a potom muku do ktorej pridame aj pol malej lyžičky prašok do pečiva a kakao.Dobre premiešame a vylejeme na plech.Plech mame vystlany papierom na pečenie a boky vymastime a vysypeme mukou.Ruru vyhrejeme na 190 stupňov a pečieme 20 minut.Takto upečieme aj svetle piškotove cesto.
  2. Z mlieka ,zlateho klasu, cukru a žltkou uvarime husty krém,ktory nechame vychladnuť.Cukor 200g skaramelizujeme a pomaly prilejeme smotanu na šľahanie miešame kym sa skaramelizovany cukor nerozpusti.Nechame vychladnuť, Bielka s cukrom vyšľahame nad parou a rozotrieme na plech ,ktory mame pripraveny s papierom na pečenie .Usušime na 150 stupňov 30 minut.
  3. Maslo vymiešme do hladka pridame karamel a pomaly aj vychladnuty krem zo zlateho klasu.Nakoniec potrieme piškotove cesto pripravenou plnkou a do stredu dame snehove cesto.Postupne poukladame na seba vrch potrieme troškou plnky a nastruhame čokoladu.