« Naspäť na tento recept

Jarné cupcakes (fotorecept) verzia na vytlačenie

Pridávam najmä ako inšpiráciu. Pri príležitosti Veľkej noci som chcela urobiť niečo veselé a jarné. Cesto a krém sú celkom štandardné - čokoládové, ale naozaj vláčne.

Autor receptu: nikajednadva

Postup receptu

Cesto: V jednej miske si zmiešame všetky suché ingrediencie (múka, kakao, kypriaci prášok, sóda, soľ). V druhej si vyšľaháme cukor s olejom a vajíčkami. Pridáme vanilku a preosejeme suché ingrediencie. Miešame kým je cesto hladké a pridáme cmar.
Jarné cupcakes (fotorecept) - obrázok 1

Rúru si vyhrejeme na 175 stupňov a plech na muffiny vystelieme košíčkami. Plníme ich iba do polovice - cesto dosť narastie. Pečieme asi 20 minút.
Jarné cupcakes (fotorecept) - obrázok 2

Necháme vychladnúť a v cupcakeoch urobíme jamky.
Jarné cupcakes (fotorecept) - obrázok 3

Pripravíme si jahody. Umyjeme a osušíme ich. Menšie jahody sú v tomto prípade vhodnejšie. Pripravíme si čokoládovú polevu podľa návodu. Prípadne môžme použiť aj bielu čokoládu s kokosovým olejom. Pridáme jedlé oranžové farbivo (oplatí sa vybrať značku, ktorá je stabilná aj pri vyšších teplotách) až kým dosiahneme požadovanú intenzitu. Jahody namočíme do polevy a dáme do chladu stuhúť.
Jarné cupcakes (fotorecept) - obrázok 4

Krém: Tu som dosť improvizovala. Chcela som tmavší krém (tak ako aj cesto), aby "kvetináče" boli realistickejšie. Takže som vyšľahala maslo izbovej teploty a pridala smotanový syr. Keď bola hmota hladká, prišľahala som hustý čokoládový puding (1/2 vrecúška na 175 ml mlieka). Nakoniec som pridala práškový cukor.
Jarné cupcakes (fotorecept) - obrázok 5

Nakoniec cupcakey ozdobíme. Vyrezané striedky rozmrvíme. Dáme trochu krému do jamky ako aj okolo.
Jarné cupcakes (fotorecept) - obrázok 6

Do stredu vložíme jahodu a okolie posypeme rozmrvenou piškótou.
Jarné cupcakes (fotorecept) - obrázok 7

Suroviny
14
porcií
150
minút
príprava
20
minút
na 180 °C
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist