Jahňacie rizoto (fotorecept)

Autor receptu: pusta

V nedeľu som piekla jahňacie stehno po židovsky. Zostalo mi pečené mäsko a dubákovo-hrášková zmes, ktorá bola dostatočne mastná, preto som potrebovala uvariť suchú ryžu. Recept na jej prípravu som našla na nete, do variacej sa ryže som pridala pokrájanú mrkvu. Na najmenšom plameni som nechala prikryté variť 15 minút, plameň som vypla a nechala som ryžu dôjsť pod pokrievkou ešte 10 minút. Primiešala som ostatné suroviny a podávala som s baraními rohmi, ktoré boli naložené s hrozienkami.

4
porcie
10 minút
príprava
15 minút
na 80 °C

Suroviny

Postup

  1. Očistenú mrkvu som pokrájala na polkolieska.
  2. Pripravila som si hráškovo-dubákovú zmes.
  3. Pečené jahňacie stehno som pokrájala na malé kúsky.
  4. Rozhodla som sa uvariť suchú ryžu, lebo hráškovo-dubáková zmes bola dostatočne mastná. Postupovala som podľa receptu na internete. Guľatozrnnú ryžu SOS som poriadne premyla studenou vodou, aby sa vyplavil škrob a ryža po úprave nelepila. Nechala som j dobre odkvapkať na site. Možno použiť aj inú ryžu.
  5. Ryžu som presypala do hrnca a zaliala som ju 1,8 násobným množstvom studenej vody.
  6. Privedla som vodu do varu a pridala som pokrájanú mrkvu až ked voda bola vriaca.
  7. Prikryla som hrniec pokrievkou, varila som na najmenšom plameni 15 minút. Plameň som vypla a prikryté pod pokrievkou som nechala ešte 10 minút dôjsť.
  8. Uvarenú suchú ryžu s mrkvou som premiešala s pečeným jahňacím stehnom a hráškovo - hríbovou zmesou. Podávala som s baraními rohmi, ktoré boli naložené s hrozienkami a skvele doplňovali chuťovo rizoto. Nejedná sa o rizoto v klasickom poňatí.