Huspenina

Huspenina s praženou kožou a nakladanou zeleninou

Autor receptu: redakcia

10
porcií
200 minút
príprava

Suroviny

Postup

  1. Všetko mäso spolu s kožami dobre poumývame a očistíme od štetín, spolu s očistenou koreňovou zeleninou, cibuľou, cesnakom a koreninami dáme variť do studenej osolenej vody – privedieme do varu a teplotu stiahneme na minimum, aby sa vývar varil pomaly a nezakalil sa. Koreňovú zeleninu vyberieme z vývaru skôr, aby sa úplne nerozvarila, pokrájame na malé kocky. Vývar necháme zredukovať a precedíme cez jemnú tkaninu, aby zostal čistý a priezračný.
  2. Po uvarení mäsité časti necháme trochu vychladnúť a oberieme mäso od kostí. Kože zbavíme všetkého podkožného tuku, osušíme a dáme sušiť pri 50 °C do sušičky na 5 – 7 hodín, kým sa koža úplne nevysuší.
  3. Pokrájané mäso a zeleninu uložíme do foriem a zalejeme vývarom. Dáme do chladu na niekoľko hodín stuhnúť – najlepšie do druhého dňa.
  4. Zeleninu na nakladanie očistíme a blanšírujeme v osolenej vode. Dáme zachladiť a zalejeme pripraveným sladkokyslým nálevom. Odložíme do chladu na niekoľko hodín.
  5. Vysušenú bravčovú kožu nalámeme na menšie kúsky a vypražíme. Dobre vychladenú huspeninu vyberieme z foriem a dozdobíme zeleninou a vypraženou kožou.