Grécke kura podľa Jamieho Olivera (fotorecept)

Autor receptu: prestigio

Jednoduché, rýchle, zdravé, mimoriadne chutné jedlo podľa Jamieho Olivera, ktoré nielen, že výborne chutí, ale navyše aj veľmi efektne vyzerá. Pripravujem ho vždy, keď mám málo času a veľa stravníkov :) Úspech zaručený.

4-6
porcie
30 minút
príprava
8 minút
tepelná úprava

Postup

  1. Pripravíme si všetky potrebné suroviny. V pôvodnom recepte Jamie používa čierne olivy, ale mne viac chutia zelené, tak som použil tie. Hrášok môže byť čerstvý alebo pokiaľ použijete mrazený ako ja, tak ho stačí zaliať vriacou vodou a po pár minútach scediť a chutí ako čerstvý.
  2. Kuskus netreba variť, iba zaliať vriacou vodou v pomere 1 hrnček kuskusu a 2 hrnčeky vriacej vody, pridať soľ a prikryť. Kuskus vsiakne všetku vodu a je hotový do desiatich minút.
  3. Kuracie prsia nakrájame na tenké plátky, pridáme soľ, čierne korenie, oregano, korenie podľa chuti (mne sa osvedčilo čínske 5 chutí - aj keď má od Grécka riadne ďaleko :) ) a šťavu z polovice citróna.
  4. Na panvici si rozpálime olej a opečieme mäso, stačí 3-4 minúty z každej strany.
  5. Uhorku nastrúhame, netreba ani šúpať, len dobre umyť. Pridáme jogurt, soľ, čierne korenie a šťavu z polovice citróna, a dobre premiešame.
  6. Papriku, čili papričku, cibuľku a olivy nakrájame na malé kúsky, pridáme hrášok a kuskus. Túto zmes rozložíme do väčšej misy alebo plechu na pečenie, pokvapkáme olivovým olejom a šťavou z citróna. Kura nakrájame na malé kúsky a naukladáme navrch. Posypeme kúskami feta syra. Do stredu dáme misku s dresingom a servírujeme. Dobrú chuť.