Frittata

Frittata s tuniakom z konzervy (videorecept)

Autor receptu: blogbusker

Rád sa vraciam do edície receptov "špajzové špeciály" a toto môže kľudne byť ich vlajkonosič :)* Tuniak z konzervy s chrumkavými zemiačkami, všetko zapečené vo vláčnych vajíčkach s ťahavým syrom na tanieri.

4
porcie
30 minút
príprava

Postup

  1. Do rozohriatej panvice (ktorá je vhodná aj do rúry) vylej fantasticky ochutený olej z konzervy, inštantne sa ním rozvonia celá kuchyňa (teda v prípade, že máš rád/a ryby, ak nie, tak čitaš zlý recept 😂). Nasledujú na rovnaké kocky nakrájané zemiaky - aj so šupkou. Štedro osoľ, okoreň a na mierne slabom plameni smaž 10 minút, sem-tam ich poobracaj.
  2. Ošúp a nasekaj cibuľu na stredne veľké diely a pridaj do panvice k snáď už dozlata opraženým zemiakom. Dochuť údenou paprikou a za stáleho miešania var 3 minúty. Následne prihoď tuniaka a kapary. Rybu sa snaž nepodrviť na drobné fliačky, lepšie bude, ak ostane vo väčších kúskoch. Rovnomerne všetko rozdistribuuj po panvici, posyp nasekanou pažítkou a zalej rozšľahanými vajíčkami. Nakrájanú mozzarellu rovnomerne poukladaj na vrch.
  3. Daj zapekať do predvyhriatej rúry na 200°C na 10 minút. Hotovú frittatu dozdob pažítkou a srirachou, chutí to takto tie talianske farby ;)
  4. Môj Instagram : @walrus.buko