Domáce müsli tyčinky

Autor receptu: edith

Základ domácich müsli tyčiniek tvoria vločky. Môžete použiť ražné, ovsené, špaldové, či pohánkové. Ja som použila ovsené. Už dlho si žiadne akože FIT či MUSLI tyčinky nekupujem nakoľko moje domáce mi chutia viac a robím ich zásadne bez kondenzovaného mlieka ( SALKO ) čo vo väčšine prípadoch sa nachádza a nepokladám to zrovna za zdravé . Toto je jeden z receptov ktorý sa dá hoci kedy obmeniť prípadne doplniť o nejaké tie suroviny navyše podľa ľubovoľnej chuti .

Rozpis je na cca 16-18 ks tyčiniek.

6-8
porcií
10 minút
príprava
20 minút
na 170 °C

Suroviny

Postup

  1. Postup je úplne jednoduchý. Všetky suroviny zmiešame do kopy. Sušené ovocie môžete použiť ľubovoľné podľa chuti. Ja som v tomto prípade dala iba sušené hrozienka a brusnice. Ak by sa Vám zmes zdala príliš hustá pridajte výživu , ak nemáte domácu tak môže byť aj detská kupovaná no ja som mala od svojej starej mami domácu ( mix jablko-slivka ) a nedám na ňu dopustiť :-), a zas naopak ak by sa Vám zmes zdala príliš riedka prisypte vločky podľa potreby.
  2. Hotovú zmiešanú zmes rozložíme na plech , ktorý sme vyložili papierom na pečenie. Ak by sa vám zle narábalo so zmesou tak povrch prikryte ešte jedným kusom papiera a valčekom prejdite rovnomerne pozdĺž plechu. Potom vrchný papier odstráňte :-). Rúru pred hrejeme a pečieme na 170 stupňoch asi zhruba 20 minút. Kým müsli nedosiahnu zlatistú farbu.
  3. Je potrebné aby ste ich narezali ešte teplé. Nôž si po každom záreze namáčajte do vlažnej vody. Keď vychladnú dosť ťažko by sa dali nakrájať tak aby mali pekný tvar. Chutia naozaj skvelo a kto chce môže ich zaliať aj jogurtovo mliečnou polevou , ktorá je dostupná v obchodoch...