Nepečený čokoládový dezert

Dezert z bielej čokolády

Autor receptu: redakcia

Suroviny

Postup

  1. Nad parou rozpustíme bielu čokoládu. Želatínu necháme napučať v ľadovej vode. Zmiešame creme fraiche s vanilkovou dužinou v kastróle pri nízkej teplote. Pridáme želatínu a odstavíme. Zmiešame s rozpustenou bielou čokoládou a mierne vyšľahanou šľahačkou. Necháme stuhnúť.
  2. „Aero“ čokoláda: Rozpustenú čokoládu nahrejeme na 50 °C, vmiešame olivový olej. Zmes nalejeme do fľaše na výrobu šľahačky a pridáme 3 bombičky. Vystriekame do gastro nádoby, vložíme ju do vákuovacieho stroja a vákuujeme, až kým nezdvojnásobí svoj objem. Všetko dáme zamraziť, hotové lámeme na malé kúsky a podávame.
  3. Jahodové želé: Želatínu necháme napučať v ľadovej vode. Jahody, vodu, cukor a balsamico rozmixujeme a precedíme cez jemné sitko. Pridáme želatínu, nahrejeme tak, aby sa želatína rozpustila a vylejeme do pripravenej formy.
  4. Jahodová pena: Rozmixované jahody precedíme, aby sme ich zbavili jadierok, a zmiešame s ostatnými ingredienciami. Zmes nalejeme do fľaše na výrobu šľahačky s 2 bombičkami. Necháme vychladiť.