« Naspäť na tento recept

Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) verzia na vytlačenie

Toto jedlo som jedol, pred mnohými rokmi na fuškách. Tak som ho oprášil a viac krát vyskúšal na doladenie chute, aká sa uchovala v mojej v pamäti. Niektoré suroviny som musel zameniť, aby som dosiahol chuť, ktorá nám vyhovuje. Teraz keď máme chuť na cviklu tak si takýto cviklový obed varíme. Je to občasná zmena v jedálničku.

Autor receptu: patroveckypitrs

Postup receptu

Cviklu si večer pred varením uvarím vo vode so soľou a anízom. Varím tak 40 - 45 minút, potom vytiahnem z vody a nechám chladnúť. Pred varením ju ošúpem a nastrúham na strúhadle veľké oka. Rozdelím na dve polky. Pol na fašírky, pol na prívarok. Z póru z bielej časti rozdelím, tiež na polky a na drobno nakrájam. Cesnak pretlačím cez lis na cesnak.
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 1

Na panvicu dám asi 2Pl oleja a na to dusiť polovicu póru do mäkka. Potom pridám cesnak a panvicu odstavím zo sporáka. Cesnak premiešam nech prevonia a nechám vychladnúť.
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 2

V mise si vymiešam cviklu, mäso, vajcia, petržlenovu vňať, ovsené vločky, soľ podla chuti, čerstvo pomleté korenie štyroch farieb a vychladnutý pór.
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 3

Vymiešam na hustejšiu hmotu, ktorú regulujem vločkami.
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 4

Z hmoty si vyformujem fašírky a obalím v strúhanke. Ja som použil kukuričnú strúhanku. Na plech som dal papier na pečenie a potrel ho olejom. Na to som podával fašírky a na každú fašírku som dal po kvapke oleja. Plech s fašírkami som vložil do rúry. Rúru som nastavil na 200°C na 60 minút. Teplota pečenia a čas zavisí od typu rúry. Zatiaľ som si robil ostatné. Po 30 minútach som fašírky otočil.
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 5

Teraz som išiel na prívarok. Na panvicu dám maslo roztopiť a naň nakrájaný pór druhu polku. Nechám dusiť do mäkka. Potom pridám cesnak a par krát premiešam.
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 6

Hneď na to dám zemiaky nadrhnuté na jemno a druhu polku cvikle. Podusím a miešam asi 7 - 8 minút, nech sa zemiaky sa uvaria.
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 7

Potom pridám smotanu a jogurt biely( čo najviac kyslý). Ďalej osolím a okorením z čerstvo pomletím korením. Premiešam a nechám chvíľu povariť. Ak je moc husté pridám mlieka
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 8

Hotovo zhustlo to na požadovanú hustotu ochutnáme a pripadne dochutíme podla chute. Dáme preč zo sporáka a necháme prejsť chute.
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 9

Zatiaľ sa nám upiekli fašírky, dáme vychladnúť. Skúsime jednu čí sú dosť prepečené. Boli dosť. No neskúste, keď to vonia.
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 10

A môžeme servírovať na taniere. Posypal som vňaťou a s chuťou do obeda. Na záver Vám želám dobrú chuť.
Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 11

Suroviny
6-8
porcií
25
minút
príprava
60
minút
na 200 °C
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist