Čučoriedkový cheesecake s pudingom (fotorecept)

Autor receptu: kata130

Momentálne je teraz tento koláčik s názvom cheesecake veľmi populárny sa všetky spôsoby, a kedže sme doma akurát nemali dostatok tvaarohu na tento koláčik rozhodla som sa tvaroh nahradiť vanilkovým pudingom :)

10
porcií
15 minút
príprava
40 minút
na 150 °C

Suroviny

Postup

  1. Cesto/Korpus: Ako prvé si pripravíme cesto zo 150g maslových sušienok (BeBe kakaové) a zo 100g rozpustenej Hery. Sušienky si dáme do mixéra a rozdrvíme. Do mikrovlnky dáme rozpustiť Heru. Potom to spolu všetko zmiešame a dáme do tortovej formy.Cesto a vytvarujeme. Dáme piesť do predhriatej rúry na 150 stupňov približne na 15 minút.
  2. Plnka: Uvaríme si klasický vanilkový puding d ktorého pridáme 3 polievkové lyžice trstinového alebo obyčajného bieleho kryštálového cukru. Na predpečený korpus vo forme vylejeme puding.
  3. Čučoriedky si zmiešame v miske s vanílinovým cukrom (trošku si necháme na posypanie celého koláča) a potom ich dáme na puding vo forme. Na koniec celý koláč posypeme strúhaným kokosom a vanilkovým cukrom a dáme piecť na 150 stupňov na 25 minút.
    Po upečení koláč necháme vychladnúť a dáme na 1 hodinu do chladničky aby sa všetko spojilo dokopy. Podávame a krájame za studena spolu s čerstvými čučoriedkami.
  4. Výsledný koláčik v celku :)
  5. A takto vyzerala porcia :)