Hrianky

Crostini estivi (letné hrianky)

Autor receptu: siuuu

Pred pár rokmi som prvýkrát ochutnala kombináciu chuťovo výrazného syra a čerstvého ovocia, a ako sa hovorí "bolo vymaľované".* Jednoducho som si túto kombináciu zamilovala a odvtedy som crostini robila v rôznych kombináciách. Dnes som zvolila takú sezónnu letnú variantu s voňavými jahôdkami z našej záhrady ... a veruže to bolo dobrota. https://dobrotynatanieri.blogspot.com/2020/06/crostini-estivi-letne-hrianky.html

20 minút
príprava

Suroviny

Postup

  1. Nasucho opečieme chlebík alebo pečivo (ja som mala domáci kváskový chlebík, ale pokojne akýkoľvek iný) a necháme vychladnúť. Ovocie umyjeme a očistíme (jablko, pomaranč, mandarínka) a pokrájame na drobno (veľké kusy dobre nedržia).
  2. Vychladnuté hrianky (crostini) potrieme čerstvým krémovým syrom (ja skoro výhradne používam Lučinu - buď klasickú alebo koziu, obe sú výborné), posypeme pokrájaným ovocím, ochutíme soľou a korením, môžeme posypať slaným syrom - ja som dnes zabuda, pretože som bola veľmi hladná a ponáhľala som sa, pokvapkáme medom, dozdobíme bylinkami. A už iba vychutnávame túto dobrotu.