Brownies

Čokoládovo-pistáciové brownies s levanduľovou penou

Autor receptu: redakcia

5-6
porcií
50 minút
príprava
50 minút
na 165-180 °C

Suroviny

Postup

  1. Čokoládu s maslom rozpustíme vo vodnom kúpeli. Potom odstavíme a necháme chladnúť. Žĺtky vyšľaháme s cukrom dohladka. Pridáme vanilkové semienka, kypriaci prášok a múku so štipkou soli. Dôkladne premiešame a spojíme s roztopenou čokoládou. Bielky vyšľaháme a jemne vmiešame do celej zmesi. Spolu s bielkami vmiešame aj nasekanú bielu čokoládu. Jednotlivé formičky v tvare tortičiek vymastíme maslom a naplníme zmesou tesne pod okraj. Dáme piecť do rúry predhriatej na 180 °C na 10 minút, potom teplotu bez otvárania dvierok znížime na 165 °C a pečieme ešte 40 minút s pridaním pary.
  2. Pistácie opečieme a rozmixujeme najemno.
  3. Levanduľová pena: Cukor rozpustíme v 100 ml vody. Necháme prevrieť, odstavíme a pridáme sušenú levanduľu. Necháme lúhovať 20-30 sekúnd a potom sirup scedíme. Mascarpone vyšľaháme s xantánovou gumou a levanduľovým sirupom. Smotanu vyšľaháme a jemne zmiešame s mascarpone. Celú zmes dáme do zdobiacej fľaše so špicatým koncom.
  4. Upečené čokoládové brownies zarežeme zarovno s formou, v ktorej sa piekli. Brownies vyklopíme a za tepla v rukách jemne vyformujeme do guliek, ktoré obalíme v pistáciovom prachu. Pomocou zdobiacej fľaše naplníme vnútro brownie levanduľovou penou. Odrezky cesta rozdrobíme a použijeme pri podávaní na dozdobenie.