Chutný, svieži a jednoduchý koláčik

Autor receptu: ivka9992

Tento recept pripravujem keď máme chuť na niečo ľahké a svieže. Jeho príprava je nenáročná a nezaberie veľa času. Kto má rád ovocie a tvaroh ten si príde na svoje.

8
porcií
20 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Postup

  1. Pripravíme si stredne vysoký korpus. Vyšľaháme žĺtka s cukrom a pridáme trocha vriacej vody. Potom do zmesi zašlaháme múku. Z bielok vyšlaháme sneh. Opatrne a jemne ho primiešame k žltkam. Hotovú zmes vylejeme do tortovej formy s priemerom 26cm. Pečieme pri 180°C 10min.Korpus necháme vychladnúť.
  2. Tvaroh zmiešame s pochúťkovou smotanou a vanilkovými cukrami. Zmes rozotrieme na korpus.Navrch poukladáme ovocie podľa chuti. Ja najradšej pridávam mandarínky, banány alebo jahody.
  3. Šťavu z kompotov zmiešame so sirupovou vodou,aby sme mali objem 400ml. Kúsok šťavy odoberieme a zmiešame v nej zlatý klas.Zvyšok dáme variť a po chvili dolejeme šťavu so zlatým klasom + primiešame 2PL práškového cukru a varíme do zhustnutia kým nevznikne želatína. Želatínu miešame kým trocha neochladne a vylejeme ju na ovocie. Koláčik dáme na hodinu vychladnúť a možme podávať. Prajem dobrú chuť. :)