Bublaninka a´la Elisticka (fotorecept)

Autor receptu: katkaszaboova

Nechcem sa chváliť cudzím perím, ale... bublaninu som robievala podľa receptu mojej mamky, a už dávno som hľadala inú - lepšiu alternatívu. A konečne som našla tento recept, tu na vareche! Pridala ho Elisticka, za čo jej veľmi pekne ďakujem! Recept je jednoduchý, bez použitia váhy (ako odmerku som použila 300ml-ový pohár), a výsledok presne podľa môjho gusta. Ponúkam ho s iným ovocím a pridaním čokolády do cesta.

30 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Postup

  1. Pripravíme si ovocie a čokoládu. Ja som zvolila hrušky, (ale samozrejme sa dá použiť rôzne ovocie) ktoré nakrájame na malé kúsky. Keďže sa postupne pri pečení zbavujem zásob čokoládových zajačikov, použila som jedného veľkého :-) Polámala som ho na malé kúsky.
  2. Pripravíme si cesto: zvlášť som vyšľahala bielky so štipkou soli na tuhý sneh a potom žľtky s práškovým cukrom. Potom som pridala aj mlieko, olej, a nakoniec múku s kypriacim práškom.
  3. Do vzniknutej masy som zapracovala ručne sneh a čokoládu.
  4. Plech som vyložila papierom na pečenie, vyliala cesto, poukladala ovocie, vložila do rúry a piekla cca. 40 min. na 180C.
  5. Krásnu bublaninku som ešte ozdobila čokoládovou polevou, a musím povedať že bola taká dobrá, že hneď zmizla z taniera. Odporúčam ku kávičke! Dobrú chuť!