Steak

Bruschetta s grilovaným steakom, oštiepkom a restovanými hubami

Autor receptu: redakcia

5
porcií
40 minút
príprava

Suroviny

Postup

  1. Steaky necháme na tanieri pár minút „vydýchať“ a zahriať pred úpravou na izbovú teplotu. Zmiešame olivový olej, citrónovú šťavu, nasekaný rozmarín, prelisovaný cesnak a korenie. Túto zmes neskôr použijeme na ugrilované steaky.
  2. Šampiňóny a cibuľu nakrájame na tenké plátky. Na troške oleja restujeme cibuľu a šampiňóny (každé samostatne), až začnú karamelizovať. Potom ich zmiešame a ochutíme podrveným cesnakom, balzamikovým octom, soľou a korením. Odstavíme.
  3. Steaky opekáme na rozpálenej panvici s hrubším dnom alebo na rozpálenom grile z oboch strán na požadovaný stupeň prepečenia (medium). Ochutíme pripravenou zmesou (olivový olej, citrónová šťava, rozmarín, cesnak), osolíme, okoreníme a pred krájaním necháme zakryté odpočívať aspoň 10 minút.
  4. Oštiepok nakrájame na plátky a veľmi sprudka ugrilujeme. Chlieb potrieme maslom alebo pokvapkáme olivovým olejom a opečieme na grile z oboch strán. Mikrobylinky, šalátové listy natrháme a ochutíme olivovým olejom a citrónovou šťavou.
  5. Na chlieb dáme grilovaný syr, na plátky nakrájaný grilovaný steak, restované šampiňóny s balzamikom a restovanou cibuľou a nakoniec šalát. Ihneď podávame.