Bravčové rezne

Bravčové rezne s kremžskou horčicou

Autor receptu: marienka44

Vhodné ako nedeľný alebo sviatočný obed. Život je zmena, tak som vyskúšala zmeniť klasické rezne.

4
porcie
30 minút
príprava

Postup

  1. Umyté, osušené rezne jemne naklepeme len z jednej strany, osolíme a okoreníme. Okraje rezňov na niekoľkých miestach nakrojíme, aby sa pri vyprážaní nekrútili. Doporučujem mäso klepať cez potravinovú fóliu alebo v igelitovom sáčku, aby sme nezašpinili okolie na pracovnej ploche. Rezne som kúpila už nakrájané. Lyžicou zmiešame horčicu so smotanou. Ja mám rada pikantné, tak som pridala aj trochu mletých chilli papričiek. Použila som 16 %-nú kyslú smotanu, mala som otvorený kelímok. Konzistencia marinády je hustejšia, než keď použijeme smotanu na šľahanie, čo je lepšie.
  2. Rezne dôkladne potrieme horčicovou zmesou a necháme na sebe uložené v chladničke, prikryté, najlepšie cez noc.
  3. Potom rezne postupne obaľujeme v klasickom trojobale - múka, vajcia, strúhanka. Do múky pridáme trochu mletej červenej papriky. Jemnú strúhanku som okorenila čerstvo mletým čiernym korením (do strúhanky môžeme pridať aj sezamové semienka). Vyprážame v oleji, ktorý sa neprepaľuje (repkový) s pridaním bravčovej masti. Vypražené rezne kladieme do sklenenej misy na papierovú kuchynskú utierku, aby sa zbavili prebytočného tuku.
  4. Príloha: varené zemiaky omastené rozpusteným maslom a posypané pokrájanou petržlenovou vňaťou, uhorkový šalát.
  5. Poznámka: Rezne vyprážame pozvoľne. Olej s masťou rozpálime. Správnu teplotu oleja zistíme priložením roztiahnutej dlane nad hladinu oleja v panvici. Ak by sme vyprážali pri vysokej teplote, rezne by boli vnútri nedopečené, hore zhorené. Ak nastavíme zase nízku teplotu oleja, rezne by sa napili veľa olejom. Nikdy nevkladáme veľa rezňov naraz, ochladili by olejovú lázeň. Prvá strana sa praží po znížení počiatočnej teploty oleja s pokrievkou a po otočení rezňa bez pokrievky a súčasne mierne zvýšime ohrev. Aby sa neprepaľoval olej, doporučuje sa doň pridať kúsok surovej mrkvy.