Bezlepkové pečené buchty

Autor receptu: mirkatarby

Začíname s bezlepkovou diétou,keďže prvý pokus o žemle nevyšiel,tak som dnes s malou dušičkou skúsila buchty.Recept je z knihy Tradiční recepty bez lepku,s menšou úpravou,lebo som nemala múku Mantler.Sú výborné,skoro ako lepkové.

20
porcií
60 minút
príprava
40 minút
na 170 °C

Suroviny

Postup

  1. Maslo,vajce,droždie vyberieme aspoň pol hodinu pred prípravou,aby mali izbovú teplotu.Mlieko trošku ohrejeme,aby bolo vlažné,pridáme cukor,miešame kým sa neroztopí a potom pridáme droždie (pol kocky zn.Fala,alebo Vivo).Necháme napučať.
  2. Múky zmiešame,preosejeme do misky,pridáme štipku soli,kávovú lyžičku guarovej gumy,premiešame,pridáme vajíčko,zmäknuté maslo a vlejeme kvások. Ručným mixérom vypracujeme vláčne cesto.Môj mixér to zvládol za 3 min. Prikryjeme utierkou a dáme na teplé miesto vykysnúť na 20 min.
  3. Pracovnú dosku pomúčime.Polievkovou lyžicou vykrajujeme cesto,vytvarujeme placky(asi 3 cm priemer pol cm hrubé) ktoré plníme lekvárom,alebo nutellou.Plnka je asi tak pol čajovej lyžičky,cesto zlepíme,pomáhame si múkou,lebo cesto je dosť lepkavé.Buchty si ukladáme na dosku a keď sú všetky buchty hotové,celé ich naolejujeme pomocou štetca a ukladáme do plechu vytretého maslom.Zlepené strany buchiet idú smerom nadol.
  4. Dáme do rúry,nastavíme na 170 stupňov a pečieme 40 min.Buchty po upečení pocukrujeme.Mne vyšlo 2O ks a polovicu som po vychladnutí zamrazila.