Orechová torta

Bezlepková orechová torta s tvarohovo-mascarpone krémom (fotorecept)

Autor receptu: sonulienka

Vnúčikovi k narodeninám som piekla takúto tortičku a keď sa mi cesto aj krém veľmi páčili tak si recept sem ukladám.

50 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

  1. Tu sú suroviny na korpus a forma s priemerom 28 cm.
  2. Tu na krém ale chýba mascarpone.
  3. Vajcia som rozdelila na bielky a žĺtky, bielky som vyšľahala s troškou soli do tuha a pridala polovicu práškového cukru a znovu som šľahala do tuha. Sneh z bielkov som dala do chladničky (bolo veľmi teplo tak preto) a šľahala som žĺtky s ostatným cukrom do peny šľahačom to trvá asi 5 minút. Potom som zmiešala múku s kakaom, pomlela orechy a asi na trikrát som zašľahávala aj s bielkami do žĺtkovej peny - múku a kakao som dávala cez sitko, aby som nemala hrčky z kakaa a pekne som všetko premiešala.
  4. Tu je cesto premiešané. Ale tu som aj s fotografovaním skončila lebo fakt bolo veľmi teplo tak som len rýchlo robila a nestíhala fotiť.
  5. Rúru som si predhriala na 180 stupňov cesto som preložila do formy, ktorú som si vyložila papierom na pečenie - ako som už písala priemer 28 cm - a piekla som 45 minút. Potom som nechala korpus vo forme úplne vychladnúť Zatiaľ som si urobila krém. Polovicu cukru a jeden vanilkový cukor som dobre vyšľahala s maslom do peny a druhú polovicu cukru s druhým vanilkovým cukrom som dala do tvarohu kde som pridala aj mascarpone a kyslú smotanu a tiež dobre vyšľahala. Na koniec som všetko spojila a pridala šťavu z jedného citróna. Dala do mrazničky tentokrát pre tú horúčavu trochu stuhnúť, aby sa mi dobre natieral.
  6. Keď bol korpus vychladnutý, vybrala som ho z formy prekrojila na dva krát a plnila. Ak chcete môžete si dať na korpus kyslastý džem a potom krém, krém asi tak jeden centimeter, dať druhý korpus a zopakovať natrieť džemom a znovu plnka 1 cm. Dať tretí korpus a čo nám ostala plnka dať okolo torty a na vrch torty. Ozdobiť podľa vlastnej fantázie buď orechmi dookola a na vrch ovocie alebo len poliať čokoládou ja som na vrch ešte nasypala zomleté orechy, ktoré mi ostali a šup do mrazničky. Torta tam bola tri a pol hodiny pokiaľ sme nešli gratulovať. Bola to ozaj v tejto horúčave fuška ale zvládla som to. No a hotovo.
  7. Bola som sama zvedavá ako bude chutiť ten krém ešte som nerobila mascarpone, tvaroh a maslo krém ale môžem odporučiť fakt je výborný a citrónová šťava mu dá šmrnc vyskúšajte.
  8. A ešte som mu piekla jeho obľúbené slané veľmi rýchle len kúpené lístkové cesto, šunka a syr.