Čokoládová torta

Bezlepková čokoládová torta (videorecept)

Autor receptu: potravinarskavyrobaliana

60 minút
na 160 °C

Suroviny

Postup

  1. Deň vopred pripravíme ganache. Nalámanú čokoládu zalejeme horúcou smotanou na šľahanie a rozmiešame do úplného rozpustenia čokolády. Necháme v chladničke poriadne stuhnúť.
  2. Na korpus vyšľaháme bielky so štipkou soli a cukrom na tuhý sneh, potom postupne počas šľahania pridávame žĺtky. Metličkou primiešame preosiatu zmes Cake mix a kakaa. Cesto vylejeme do formy vystlanej papierom na pečenie a pečieme na 160 °C približne 60 minút. Po upečení necháme úplne vychladnúť.
  3. Prípravu krému začneme rozmiešaním stužovača v mlieku. Zmes pridáme k pripravenej ganache a vyšľaháme. Počas šľahania pridáme tvaroh.
  4. Vychladnutý korpus prerežeme na tri časti. Prvý korpus natrieme ovocím v želé, nanesieme krém a prikryjeme druhým korpusom. Opäť potrieme ovocím v želé, čokoládovým krémom a uložíme poslednú časť korpusu. Môžeme na vrch natrieť zvyšné ovocie v želé. Celý povrch torty potrieme krémom a uhladíme.
  5. Tortu ozdobíme zvyšným krémom, stekancami, ozdobami z čokolády a čerstvými jahodami. Čokoládu a smotanu na šľahanie zohrejeme v mikrovlnnej rúre a poriadne rozmiešame. Pomocou cukrárskeho vrecka vytvárame na torte stekance. Ozdoby z čokolády vytvoríme z čistej roztopenej čokolády, ktoré nakreslíme na alobal pomocou cukrárskeho vrecka (kvety, mriežky, srdiečka, ...) a necháme úplne stuhnúť. Na výrobu čokoládových ozdôb môžeme použiť aj silikónové formy. Želatínu necháme napučať vo vode a roztopíme v mikrovlnnej rúre. V nej obalíme jahody, aby si zachovali čerstvosť, farbu a získali krásny lesk.