Banánová torta

Banánová torta (fotorecept)

Autor receptu: helena10

Upiekla som kakaovo–banánovo–čokoládovú dobrotu.

25 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

  1. Korpus: Oddelím žĺtky od bielkov. Z bielkov a štipky soli vyšľahám tuhý sneh. Žĺtky šľahám s práškovým cukrom do penista. Pridám vodu, olej a ručne lopatkou po častiach primiešavam múku zmiešanú s kypriacim práškom a kakaom (cez sitko). Nakoniec zľahka vmiešam sneh.
  2. Cesto vylejem do vymastenej a vysypanej tortovej formy o priemere 22 cm. Pečiem vo vyhriatej rúre na 180 stupňov cca 25 minút. Teplý kakaový korpus som prevrátila a narušila ostrou vidličkou jeho štruktúru na vrchu. Nechám vychladnúť.
  3. Vychladnutý korpus natieram domácim jablko-pomarančovým lekvárom. Na lekvár natriem približne polovicu krémovej čokoládovej náplne - pripravenej vyšľahaním práškovej náplne, práškového cukru a studeného mlieka vo vyššej nádobe. Do spravenej náplne pridám maslo a vyšľahám. (Návod je uvedený na obale krémovej náplne.)
  4. Očistené a nakrájané banány pokvapkám trochu citrónovou šťavou, aby rýchlo nesčerneli, rozložím na krémovú plnku a zakryjem nie celou druhou polovicou krému. Trochou krému potriem aj bok torty. Odložím do chladničky približne na 3-4 hodiny.
  5. Potom tortu ozdobím podľa vlastného vkusu. Nakrájam a môžeme kakaovo-banánovo-čokoládovú dobrotu ochutnať.