Baklažán

Baklažánový raj (fotorecept)

Autor receptu: cukinka

Tento recept pochádza z Ruska. Sezóna – nesezóna, som veľmi rada, že sa baklažány dajú kúpiť ešte aj v zime a tak si môžem na nich stále ešte pochutnať.* Korenie chmeli suneli, ktoré je súčasťou tohoto receptu som síce ešte nepoužila, ale mám v pláne si ho namiešať podľa receptu na youtube a pridať recept aj sem. Namiesto neho som použila čierne mleté korenie a aj tak bolo jedlo veľmi chutné.

2
porcie
30 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

Postup

  1. Baklažány olúpeme a nakrájame na menšie kocky. Rozpálime panvicu, pridáme slnečnicový olej, pridáme baklažány a restujeme na strednom ohni. Občas premiešame.
  2. Zatiaľ si nakrájame cibuľu na drobno, pridáme k baklažánom a restujeme ešte 15-20 minút do úplného opečenia. Stále priebežne miešame.
  3. Nastrúhame na hrubo syr, nasekáme vňať a cesnak. K baklažánom pred dokončením pridáme soľ a chmeli suneli. Premiešame a za pár minút pridáme ďalšie ingrediencie: kyslú smotanu (jogurt) 1 PL a cesnak s koriandrovou vňaťou.
  4. Všetko dobre premiešame, pridáme syr a miešame do jednorodej masy.
  5. Podávame na tanieri tvarované pomocou formy s vetvičkou koriandra, alebo podľa vkusu ozdobený kvetmi, zeleninou a podobne. Môže sa jesť teplý ale aj studený.