Životná investícia Martina Pomfyho

Jozef Sedlák, Pravda, 11. decembra 2017 o 06:00

Pred desiatimi rokmi zažiaril na vinárskom nebi Martin Pomfy. Jeho vína sa dobre predávajú. Dnes púta k sebe pozornosť rozsiahlymi investíciami do vinohradov v Malých Karpatoch a ešte viac na južnom Slovensku. Pomfyho vinársky koncept znie: z vína musí hovoriť vinica.

Martin Pomfy, Mavin
Typickým malokarpatským vínom bolo Silvánske zelené a Silvánske červené. Tieto dve zriedkavé odrody dostanú miesto vo viniciach Mavinu.
Autor: ,

Vinárstvo Mavin prežíva mimoriadne hektické obdobie rozvoja. Vo vinárovi už dlhšie dozrievalo rozhodnutie skoncovať so závislosťou od nakupovaného hrozna. Vyústilo do veľkorysých nákupov viníc, na ktoré by iní nenabrali odvahu.

"Za posledných 5–6 rokov som si veľa požičal a zainvestoval do pôdy v Malokarpatskej aj Juhoslovenskej oblasti. Minul som veľa peňazí na ľudí, technológie, ale aj oplotenie viníc. Nemám na "vyleštenú“ prevádzku, radšej kupujem vinohrady, rozširujem kapacitu drevených sudov, aby som mal väčší objem sudoviny na dozrievanie červeného vína z lepších ročníkov, a keď ho nafľašujem, aby malo kde počkať na zákazníka získavajúc novú fľašovú zrelosť.“

Víno bez barličiek

Veľké rozhodnutia neprišli zo dňa na deň. Pomfy vždy ponúkal vína, ktoré priťahovali. Cesta k príťažlivosti však býva rôzna. Bez okolkov priznáva, že až do konca minulého desaťročia sa pri výrobe vína opieral o dovolené enologické prípravky. Čas mu ukázal, že táto skratka v skutočnosti nevedie ku krásnemu živému moku.

"Enoprípravky sú zradné, pretože oberajú víno o jeho dušu. Najprv sa takmer všetko z vína odníme a kvasinkami sa mu dá nejaká tvár. Víno sa nadstaví, aby bolo ideálne na pitie, ale veľa ráz takto urobené moky nemajú potenciál na zretie, chýba im odrodová tvár. Opustil som túto cestu, chcem od vína viac,“ hovorí Martin Pomfy.

Oči mu otvorila vinohradnícka prax, ku ktorej sa vrátil už ako známy vinár. Pomfyovci mali vinohrad ako všetci Vinosadčania. Martin v ňom zmocnel, získal vinohradnícke zručnosti. Ale do vinohradu už s iným pohľadom naň ho vrátilo až víno, mnohoročná skúsenosť s ním. "Keď vynakladáte veľké finančné prostriedky do pôdy a jej obhospodarovania, zistíte, že nemá zmysel robiť veľmi reduktívne, vyvoňané vína. Víno je vtedy dobré, ak z neho dýcha vinica,“ hovorí Martin Pomfy.

Také víno si vyžaduje čas. V Mavine ešte len teraz začali fľaškovať Veltlínske zelené ročníka 2016. To víno sa nedostalo na jarné ani jesenné súťaže, pretože prirodzeným spôsobom dozrievalo, nikam sa neponáhľalo. Martin Pomfy hovorí, že nejde o prvoplánové, ale zrelé víno poskytujúce bohatší chuťový aj aromatický zážitok, víno schopné dlhšieho života. Je to jeho prirodzená výbava, ktorú nadobudlo tým, že mu bol dopriaty čas.

Veľa sa o tejto dimenzii vína hovorí, ale vínu ju darujú len nemnohí. Možno je netrpezlivý aj spotrebiteľ vína. "Všetky súťaže sú za nami a ľudia už chcú piť mladé vína,“ glosuje slovenské vinárske prostredie Martin Pomfy.

Človek sa učí celý život. Vo veku štyridsaťdva rokov vinár už veľa vie, ale koľko vinárskych orieškov ešte musí rozlusknúť. Martin Pomfy podotkne, že zvládnuť nejaký štýl vína vôbec nestačí.

"Keď prišli prvé úspechy, myslel som, aha, už to viem, vyhrávam, som dobrý. Je to veľmi motivujúce, povzbudzujúce. Kúpite novú technológiu, ale zistíte, že podstata veci nie je v nej, aj keď ju potrebujete. Víno sa naozaj rodí vo vinohrade, preto koncentrujem pozornosť na vinicu a život v nej. Každý ročník je úplne iný. Istú podobnosť medzi ročníkmi nájdete, ale vína z nich sú úplne iné. Po rokoch môže vinár ťažiť z tejto skúsenosti, ale chce to čas. Uspokojuje ma, že máme z roka na rok, keď je počasie žičlivé, lepšie a lepšie hrozno. Posúvame sa vyššie. Čaká nás však ešte dlhá cesta.“

Malokarpatské plány

Martin Pomfy sa usiluje obnoviť identitu malokarpatského vína. Do vinohradov chce vrátiť odrody, ktoré sa tu pestovali a dnes sa ocitli na periférii. Tento cieľ nejde dosiahnuť bez vlastných viníc. Je to drahý špás, nielen preto, že developeri vyhnali ceny pozemkov do závratných výšok, ale aj preto, lebo mnohé z vinohradov treba od gruntu obnoviť.

Mavin sa dnes môže oprieť o sedem hektárov rodiacich viníc, na troch hektároch sú vinice v rekonštrukcii. Čakajú na vyklčovanie alebo sú už pripravené na výsadbu. Snom Martina Pomfyho je oživenie výsadieb Rulandského bieleho a zvýšenie jeho kreditu medzi spotrebiteľmi. Rulandské biele sa ocitlo v tieni populárneho Chardonnay a Rulandského sivého. Vinár ide novou výsadbou proti prúdu. Je presvedčený, že Pinot blanc, teda Rulandské biele z dobrého hrozna opäť ľudí zaujme.

Martin Pomfy zbiera energiu vo vinohrade.
Martin Pomfy zbiera energiu vo vinohrade.
Autor: Jozef Sedlák, Pravda

"Rulandské biele je odtiaľto a vždy sa tu dorábalo. Ide o to, predstaviť ho ako víno vyjadrujúce nielen potenciál Malých Karpát, ale predovšetkým ako chutné víno s pozoruhodným chlebovinkovým tónom,“ hovorí Martin Pomfy.

Typickým malokarpatským vínom bolo Silvánske zelené a Silvánske červené. Aj tieto dve už zriedkavé odrody dostanú miesto vo viniciach Mavinu. Pomfy zdôrazňuje, že ľudia by mali piť to, čo im chutí. Dnes sa vracajú čoraz viac k pôvodnej kuchyni a jej súčasťou boli aj vína zo Silvánu zeleného a červeného.

K samozrejmej malokarpatskej ponuke patria Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Veltlín zelený, Frankovka modrá. Repertoár obohatený o silvány či Rulandské biele prinesie nové vnímanie najstaršej slovenskej vinohradníckej oblasti. A ešte niečo, oživenie panorámy pôvodnej vinohradníckej krajiny.

Martin Pomfy kúpil vinohrady v kopcovitom teréne, s dobrou slnečnou expozíciou. Zanedbané vinice sú opäť obrobené, oplotené, pretože zver si zvykla pochutnávať na hrozne. Kto z turistov prechádzajúcich krajinou si uvedomí, koľko stojí vinohradníka oživenie typického vinohradníckeho obrazu Malých Karpát?

Vinohrady a nie golfové ihrisko

Nedávno rozčeril Martin Pomfy vinohradnícke vody nielen na južnom Slovensku. Spolu s kamarátom si zobrali úver a kúpili vinice v Rúbani a vinohradníctvo v Novej Vieske. Dovedna ide o 160 hektárov. V Rúbani získali staré, hlboko zakorenené vinice s dobrou odrodovou skladbou. Nová Vieska patrí ku klenotom strekovského rajónu, ale vinohrad čaká kompletná rekonštrukcia.

"Na jar ideme klčovať a vysadíme Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc, aby sme získali hrozno na kvalitnú Bordeaux kupáž. Miesto vo vinici nájdu aj biele muštové odrody a tiež novošľachtence Doroty Pospíšilovej, ktoré tu testoval s dobrými výsledkami Ondrej Korpás,“ opisuje svoje zámery Martin Pomfy.

Na otázku, či ide o investíciu, za ktorou stojí spoločnosť J&T, odvetí, že ide o úver z tejto spoločnosti. Pousmeje sa nad tým, čo všetko sa už o kúpe vinohradov porozprávalo. "Vraj tam robíme letisko, golfový areál a neviem, čo iné. Nuž všetko je prozaickejšie: máme od J&T peniaze, lebo nám požičali za podmienok, ktoré nám inde nevedeli dať.“

Nenaložil si Martin Pomfy veľký náklad na svoj vinársky chrbát? "Začali s nami obchodovať Angličania, všimli si, že vyrábame kvalitné vína oceňované vo svete. Nevybrali by si len tak pre nič za nič vína zo Slovenska. Potvrdili, že naše vína sú konkurencieschopné, originálne. Na slovenskom trhu začína byť tesno a my sa vieme dostať von. Ideme dobrým smerom. Toto poznanie nabíja mňa aj mojich kolegov energiou pracovať každý deň naplno,“ hovorí vinár. Pravdupovediac deň by mohol mať pre Martina Pomfyho aj viac ako 24 hodín. Pendluje medzi Malými Karpatmi a južným Slovenskom. A hoci nakúpil veľa nových vinohradov, pestuje vzťahy s vinohradníkmi, ktorí postavili Mavin na nohy. Takí pestovatelia, ako je pán Méri zo Svodína, sa jednoducho neopúšťajú,“ povie Martin Pomfy.

Neľutuje rozhodnutia, ktoré urobil. Vraví, že v slovenskom vinohradníctve a vinárstve sa schyľuje k veľkému upratovaniu. Nie je nijakým tajomstvom, že dnes si niektoré podniky vypomáhajú surovinou zvonka, ktorú deklarujú ako slovenskú. To je dlhodobo neudržateľný stav. "Pochopil som, že keď nastane bod zlomu a s ním očista trhu, nemusí tu byť slovenské hrozno. Teraz sa rozhoduje o budúcnosti. Práve som do nej s priateľom zainvestoval,“ zhodnotí svoje rozhodnutie Martin Pomfy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Máte radi víno? Nájdite ho na novom webe vino.pravda.sk

Komentáre k článku:

Pridaj komentár
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist