Vína, ktoré vyjadrujú chute národa

Jozef Sedlák, Pravda, 10. decembra 2017 o 06:00

Víno je novým spoločenským fenoménom Slovenska. Vstúpilo do života ľudí viac než len nápoj, ktorý spríjemní posedenie. Stalo sa gastronomickou a kultúrnou disciplínou. Nebývalo k tomu prispelo vinárstvo Chateau Topoľčianky, keď vtiahlo do príbehu slovenského vína celú krajinu.

Samuel Waldner, Château Topoľčianky
Samuel Waldner, marketingový šéf Château Topoľčianky.
Autor:

Jeden z mnohých vinárskych závodov ležiaci na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia na vinárskej periférii je dnes najväčším slovenským producentom vína. Má mimoriadne bohatú ponuku, ktorá oslovuje všetky vrstvy spoločnosti.

Topoľčianske víno predstavuje svojrázne schodisko, po ktorom možno kráčať vyššie a vyššie k vinárskemu nebu a po každom zdolanom schode spoznávať nové podoby vína. Je to preto, lebo Topoľčianky ponúkajú vína tiché, biele, červené i ružové, mladé aj archívne, ich šumivé prináša veselý pohľad na svet a špeciality ako ľadové či slamové vína hovoria o pozoruhodnom potenciáli územia aj o vinárskom umení.

Nečudo, že produkcia vín zo Chateau Topoľčianky pripomína bohato zaľudnený román či seriál. Vnímame v ňom nielen hlavné postavy, ale aj vedľajšie, pretože k sebe patria a hovoria o nás, ako žijeme a čo máme radi, ako sa menia naše chute a nároky. Topoľčianske vína sú bohato rozvrstvené, vyjadrujú chute národa, ktorý sa chce s vínom zabávať, žiť lepšie a ktorý cez víno spoznáva svoju krajinu a zdokonaľuje seba samého.

Keď si človek kúpi fľašu vína, prečíta si etiketu, ktorá mu pripomenie pôvod vína. Pred očami sa vynorí kraj s vinohradmi, z ktorých víno pochádza. Víno nás vedie priestorom, ktorý zdanlivo poznáme, a predsa má veľa podôb, ktoré si v zhone všedných dní často neuvedomujeme. Pohár vína, ak o ňom rozpráva znalec na degustácii, prináša odrazu nové zážitky. Víno mení svoju rolu, po novom vnímame nápoj, ľudí, ktorí ho stvorili i matku prírodu, z lona ktorej vzišlo.

Aj dobrý príbeh predáva

Ešte nikdy vinári nevstupovali tak aktívne do nášho života ako v súčasnosti. Pretože v obraze vína, aj toho topoľčianskeho, presvitajú naše dejiny, je v ňom sprítomnená súčasnosť, z ktorej vyrastá budúcnosť. Málokedy nám zíde na um táto skrytá rola vína.

Keby bol niekto o nej hovoril na nádvorí topoľčianskeho vinárskeho závodu v roku 1993, vyvolal by na tvárach vinárov najskôr ironický úškrn. Vo vtedajšej hierarchii producentov vína šlo o závod, ktorému šlo o život.

V Topoľčiankach sa víno nefľašovalo, predávali tu len sudové. Neprešlo štvrťstoročie a z vinárskej popolušky sa stal rešpektovaný producent, ktorý si vybudoval silné vinohradnícke zázemie a každoročne prekvapuje svojimi inováciami. Málokto tak dobre číta trh, presnejšie túžby zákazníkov, ako manažment topoľčianskeho vinárstva.

Slovenská spoločnosť sa vyvíja, prišlo k obmene generácií, do života vstúpilo pokolenie detí, ktoré nepoznajú obdobie pred rokom 1989, ľudia sa rozcestovali a ich obzory vrátane vinárskych narástli. Nečudo, že ich nároky na víno výrazne stúpli.

"Badáme, že ľudia porovnávajú vína medzi sebou a nielen slovenské, ale predovšetkým slovenské a zahraničné. Všímajú si množstvo detailov. Dôležitá je adjustáž – vzhľad fľaše, jej etiketa a prirodzene obsah. Úplne novým javom je záujem o pôvod vína. S ním sa spája príbeh, aj ten víno predáva,“ hovorí o premene a očakávaniach slovenského vinárskeho konzumenta Samuel Waldner, obchodný riaditeľ Chateau Topoľčianky.

Topoľčianky sú jednou z takmer troch tisícok slovenských obcí. V povedomí Slovákov však rezonujú, pretože sa k nim viažu atraktívne epizódy z dejín spoločnosti. Písali ich mocní tejto krajiny, kedysi Habsburgovia, po nich prvý československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. V obci po sebe zanechali patričné atribúty moci. Zámok, žrebčín s kolekciou vzácnych lipicanov, ktorá patrí k najhodnotnejším v Európe, a vinohrady, v ktorých sa vždy dorábalo kvalitné víno.

Dnes by bol dvanásťzáprah lipicanov ozdobou hoci aj španielskeho kráľovského dvora, veď ide o potomkov starošpanielskych koní. A keby v parádnom koči biele tátoše priviezli hostí s modrou krvou do paláca El Escorial neďaleko Madridu, špičkové topoľčianske vína by sa na kráľovskej tabuli nestratili.

Klenoty vinohradníckej miniatúry

Generácia zakladateľov topoľčianskeho vinárstva Milan Waldner, Karol Kríž a dvaja Vladimírovia Kukla a Strieženec v priebehu štvrťstoročia vybudovala firmu, ktorá zdvihla medzinárodný kredit slovenského vína aj samotných Topoľčianok, ba i celého Slovenska. Najlepšie to dokumentujú úspechy na medzinárodných vinárskych súťažiach v európskych metropolách. Najmä Paríž, Madrid a Viedeň, kde sa stretajú v priamom súboji tisícky vín z celého sveta, zvýšili imidž Chateau Topoľčianky.

Z čoho vyrastá? Nepochybne zo silného vinohradníckeho zázemia, veď ktoré slovenské vinárstvo sa môže pochváliť tým, že si môže vyberať najlepšie hrozná z viníc s výmerou 550 hektárov? Teritoriálne sú dobre rozložené – pokrývajú jednak Nitriansku, jednak Juhoslovenskú oblasť. Slovensko je vinohradníckou miniatúrou v porovnaní s Talianskom či Francúzskom, napriek tomu vyniká rozmanitosťou polôh a klimatických podmienok. Mnohých cudzincov to prekvapuje. Krajina za to vďačí svojej geologickej minulosti. Keď povyše Topoľčianok v 11. storočí v Hronskom Beňadiku založili benediktíni kláštor, začalo sa v tejto oblasti s cieľavedomým pestovaním viniča. Dedičmi tejto tradície sú aj Topoľčianky.

A keby sme sa pozreli na druhý koniec vinohradníckeho územia, ktoré dnes spravuje Chateau Topoľčianky, objavíme tam Ostrihomskú katedrálu. Sikenička, Pavlová, Štúrovo, Modrany spadali do jej záujmového teritória. Slnkom zaliaty kraj žičí kvalitným modrým muštovým odrodám, ale rodia sa tu aj vynikajúce ružové kabernety.

Práve pôdna pestrosť vyvolaná rôznym horninovým podložím a mikroklíma odlišujúca sa od vinohradu k vinohradu dáva vinárstvu jedinečnú surovinu na tvorbu širokej škály vín. Nie náhodou sme spomenuli minulosť. Topoľčianski vinári s ňou pracujú citlivo. Opäť uviedli na trh napríklad Bouvierovo hrozno. Odroda rozšírená v okolí Vrábeľ je znova v našich pohároch.

Z bouvieru, do zabudnutia odchádzajúcej odrody, sa stal pričinením Karola Kríža jeden z atraktívnych protagonistov mladého vína. Bouvier má jemnú decentnú aromatiku, ihravejšie kyseliny ako iršaj a o čosi mohutnejšie telo. Priniesol novú podobu mladého vína. Určite je iné ako to z čias Masarykovej republiky. Dnešné mladé vína sú čistejšie, jemnejšie, ale stále rovnako svieže a ihravé ako tie, čo pili naši predkovia. Dobre pasujú k typickým pokrmom končiacej sa jesene – pečeným husiam, kačiciam či začínajúcim sa zabíjačkám.

Súčasníci objavujú nové radostné plásty ľudského života. Víno k nim vždy patrilo, ale každá nová generácia ho vníma po svojom, odieva si ho do svojich predstáv. Topoľčianski vinári sú viac než obyčajní dizajnéri: ich víno má dušu, vonia krajinou a cítiť v ňom ruku ľudí, ktorí ho stvorili.

Moderná klasika

Odrodová paleta topoľčianskych vín je pestrá. Nájdeme tu, samozrejme, moderné svetové odrody ako Chardonnay, Cabernet Sauvignon, celú rodinu pinotov. Na prelome tisícročí sa ich prostredníctvom ľudia akoby identifikovali s európskym spôsobom života.

Potom prišlo vytriezvenie z európskeho ošiaľu a objavil sa celkom prirodzený návrat k pôvodným odrodám typickým pre slovenské územie – Veltlínskemu zelenému, Rizlingu vlašskému a Mülleru Thurgau. Nielenže sme si cez tieto vína uvedomili seba samých, ale napríklad Müller Thurgau, no nielen on, sa v topoľčianskej réžii postaral o prekvapujúce inovácie.

Müller, pravdaže, na seba upozornil ako chutné mladé víno. No v okamihu, keď v Topoľčiankach rozbehli program výroby šumivých vín, dostal novú šancu. Najprv sa blysol v sekte, ktorý nie náhodou dostal meno Prezident. Bol to odkaz na masarykovskú dobu i rolu tohto politika v živote Topoľčianok.

Najnovšie Müller Thurgau vstúpil do iného radu veselých bublinkových vín, o popularitu ktorých sa postarali Taliani. Kto by nepoznal proseco. V porovnaní s vínami zo Champagne druhotné kvasenie neprebieha vo fľaši, ale v tanku. Metóda charmate je lacnejšia a víno dostupnejšie. Možno aj to je dôvod, prečo proseco dobre konkuruje najmä lacnejším šampanským vínam.

V Topoľčiankach vyvinuli víno s názvom Noirseco. Jeho základom je Müller Thurgau, ktorý vínu dodáva sviežosť, šťavnatosť. "Noirseco je víno, ktoré skvele žongluje s perlivosťou, sladkosťou a kyslosťou,“ hovorí Miloš Ševčík, ktorý stál pri zrode tohto príjemného pohodového bublinkového nápoja.

Celosvetovo spotreba šumivých vín rastie a na tejto vlne sa vezú aj slovenskí spotrebitelia.
Vína z Talianska či Francúzska predáva už názov ich krajiny, obe sú kolískou európskeho vína, ale aj Slovensko má čo ponúknuť. Napokon aj posledné medzinárodné zápolenie AWC Viena bolo triumfom vín z Topoľčianok.

Každý medzinárodný úspech posilňuje prestíž vinárstva. Hovorí o tom, že vína z Topoľčianok nestoja v tieni slávnych výrobcov. Za Chateau Topoľčianky stojí talent, dobre spravované vinohradnícke územie, ktoré dáva skvelé vína z odrôd domácich i svetových.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Máte radi víno? Nájdite ho na novom webe vino.pravda.sk

Komentáre k článku:

Pridaj komentár
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist