Slovák dorába víno v rakúskom Ruste

Jozef Sedlák, Pravda, 12. júna 2017 o 06:00

Vo svete aj na Slovensku sa čoraz častejšie objavuje nový typ vinohradníkov a vinárov. Ľudia úspešní v odboroch, ktoré nijako nesúvisia s vínom, mu odrazu prepadnú, vysadia vinohrad a začnú dorábať vlastné víno. Slovák Pavol Král pred siedmimi rokmi založil v rakúskom Ruste vinicu, obnovil tristoročnú pivnicu a teraz otvoril penzión.

vinič, pavol král
Vinič sa stal kráľom Pavla Krála.
Autor: ,

Rodák zo Žiliny (1960) vyštudoval strojárstvo a kybernetiku. V roku 1988 ho Drevoindustria vyslala na študijný pobyt do Illertissenu v Bavorsku. S odstupom času rok strávený v Nemecku zhodnotí ako dokonalú prípravu na život v modernom kapitalizme. Zdokonalil si nemčinu aj angličtinu, znalosti v odbore, narástlo mu sebavedomie.

Tri roky po revolúcii zakladá firmu, ktorá sa špecializuje na zabezpečenie najmodernejších technológií pre drevársky a nábytkársky priemysel. Keď tohto roku oslávila jeho spoločnosť štvrťstoročie, akoby mimochodom podotkne, že firma Kral Wood Technology má stále jedno IČO, tú istú adresu aj telefónne čísla. Tou poznámkou naznačuje, že v práci si cení poctivosť, fér hru, kontinuitu, hodnoty, ktoré vyznávajú aj vinári.

Práca poslala Pavla Krála do sveta. Križujúc Európu dostal sa do kontaktu s vínom. Po úspešných rokovaniach ho ochutnával nie z povinnosti, ale čoraz viac ako labužník. Podmanili si ho rozprávkovo krásne vinohradnícke údolia Mosely, zlaté pahorky Burgundska, veľkolepé ch?teau v Bordeaux. S vetrom vo vlasoch prebrázdil vinohradnícku Európu aj americkú Kaliforniu na Harleyi Davidson.

Možno si v istej chvíli pripadal ako vinársky Kolumbus objavujúci najkrajšie vinárske kúty sveta. Ten pocit poznajú všetci milovníci vína, keď sa im pred očami po prvý raz otvorí krajina, kráľom ktorej je vinič a víno. Človek zmĺkne ohromením z panorámy, ktorú tvoria vinohrady a vinárske mestá. Koľký div sveta je to a koľko má podôb?

Vinári vladári

Víno každým novým cestovateľským zážitkom a opojným dúškom strhávalo Pavla Krála ako vír rovno do svojho stredu. Až raz pri jednej ceste po rakúskom Burgenlande, ktorý leží na priedomí Slovenska, zablúdil do vinárstva Stefana Zehetbauera. Zachutili mu jeho vína, kúpil si celú kolekciu a dal ochutnať priateľom na Slovensku.

"Privez ešte,“ vyzývali ho kamaráti, ktorých si podmanili vína obrovským registrom vôní a chutí.

Autor: Jozef Sedlák, Pravda

Boli svieže, ale jemné, ovocné, korenisté a šťavnaté, aj zlato-jantárové so sladkou vôňou medu. Rizlingy – vlašské aj rýnske, pinoty, veltlíny, frankovky, merloty – v tých vínach bol zázračne skvapalnený obraz burgenlandských vŕškov zrkadliacich sa v hladine Neziderského jazera.

Dopyt po víne vnukol Královi myšlienku vytvoriť partnerstvo s Zehetbaeurom. Chvíľu jeden druhého oťukávali a presviedčali sa, že majú k sebe blízko ako ľudia. "Bolo to priateľstvo, ktoré nás zblížilo,“ vraví Pavol Král.

Stefan Zehetbauer bol potomkom nielen Rakúšanov, ale aj Slovákov, Čechov a Maďarov, muž uhnetený z národov bývalého Rakúsko-Uhorska. Mentálna blízkosť, obojstranná profesionalita, pozoruhodná Zehetbauerova vinárska genealógia – bol desiatym vinohradníkom a vinárom v rode – vyústili do založenia slovensko-rakúskej firmy Kral Steffanus.

Steffanus ako Štefan a nie hocaký, ale ako prvý uhorský kráľ. Názov odkazoval na spoločnú minulosť: Burgenland a Slovensko bezmála jedno tisícročie vedno kráčali v jednom historickom útvare, ktorý sa vpísal do osudov ľudí, ovplyvnil hospodársky rozvoj, kultúru vrátane gastronómie a vína.

Krála neuspokojilo obchodovanie s vínom, mal vyššie ambície, túžil ho sám dorábať. Na sklonku minulého desaťročia sa ho raz Stefan opýtal: "Nechcel by si mať v Ruste vinohrad? Viem o jednom hektári, ktorý je na Unterer Sinner na predaj. Čo ty na to?“

V siločiarach stepného jazera

Pavol Král neváhal, zobral Stefanovu ponuku ako novú životnú výzvu. V Ruste, kde sa vinohrady dedia z otca na syna, sa naňho usmialo šťastie. Sadli spolu do auta a išli si pozrieť vinicu. Z asfaltky odbočili na udržiavanú spevnenú poľnú cestu, ktorá sa kľukatila pomedzi vinohrady. Takmer na návrší sa objavila voľná parcela. Odkrýval sa z nej pohľad na Neziderské jazero s mohutnými rákosovým predpolím, stožiarmi plachetníc. Z miesta vyžaroval pokoj aj energia zároveň.

"Najlepšie vinohrady sú tie, z ktorých dovidíš na jazero, sú v jeho magických siločiarach,“ výstižne opísal Pavlovi hodnotu vinice Stefan. Král neváhal a zainvestoval do pôdy, akoby bol synom vinohradníka z Rustu.

Písal sa rok 2010, keď Pavol Král oprúc sa o bohaté skúsenosti aj kontakty Stefana Zehetbauera vysadil na Unterer Sinner štepy Merlotu. Od chvíle, čo navštívil pravý breh Girondy v Bordeaux, sa mu toto víno páčilo. Imponovala mu francúzska elegancia, mäkkosť a harmónia, malinová ovocnosť.

Trojlístok šťastia: Pavol Král, jeho partnerka Adriana a víno.
Trojlístok šťastia: Pavol Král, jeho partnerka Adriana a víno.
Autor: Jozef Sedlák, Pravda

Vinohrad zmenil Královi život. Jeho karavan víkend čo víkend parkoval vo vinici. Rytmus vinohradníckych prác nielen jemu, ale aj dcéram, priateľke Adriane a mnohým kamarátom, ktorí mu chodili pomáhať do vinice, pripomenul, ako plynú štyri ročné obdobia. Stály kontakt s vinohradom priniesol terapiu prácou a úplne nový pocit z toho, ako mu pred očami rastie dielo jeho vlastných rúk.

V Ruste sídli Wein Akademie österreich – rakúska Vinárska akadémia. Pavol Král sa stal jej poslucháčom, lebo v okamihu, keď začal s viničom a vínom pracovať, zistil, že to, čo o víne vie, mu zďaleka nestačí. Ak sa chce človek stať vinárom, musí študovať – stále.

V roku 2012 sa dočkal Král prvej, panenskej úrody. Bol to míľnik v jeho vinárskom živote, práve tak ako kúpa starého meštianskeho domu v historickom centre Rustu. Jeho súčasťou je aj pivnica z roku 1737. Dom je chránenou pamiatkou UNESCO. Lepší príbytok pre víno a vinára si sotva možno predstaviť. Zovšadiaľ tu dýcha história.

Boh, príroda a technika

Atraktivitu vinárskeho dvora dotvára pohľad na staré mestské hradby a strážnu vežu. Dnes je z nej romantická dievčenská izba. Oproti nej čnie veža barokového kostola. Víno miluje chrámy, podzemné i nadzemné. Tu i tam je obrazom večnej mysterióznej premeny. Z vylisovanej modrej bobule vytečie mušt červený ako krv a premení sa na víno. Je to viac než obyčajný opojný nápoj, je to aj symbol Kristovej krvi a jeho obety. Toľko živých symbolov na jednom malom mieste! To nemôže byť náhoda.

Zostupujúc po schodoch do starobylej pieskovcovej pivnice si pozorný návštevník všimne, že v profile schodov vytesaných do tvárneho pieskovca sa objavujú odtlačky morských lastúrnikov. Stepné Neziderské jazero je pozostatkom prehistorického oceánu. Bohaté spektrum minerálov, často zo schránok morských živočíchov, je pre vinič zdrojom živých kyselín, je to nevyčerpateľná minerálna pokladnica starého mora, ktoré formovalo geologickú skladbu burgenlandských vinohradov.

Na Unterer Sinner, kde pestuje vinič Pavol Král, korenia kry v piesčito-hlinitej pôde. Tá podľa Stefana Zehletbauera dáva vínu silu, stredom profilu prechádza vápencová vrstva, ktorá obdarúva víno aj ovocnou príchuťou. A je tu aj černozem, ktorá dáva vínu bohatosť.

Král nezaprie v sebe rozhľadeného muža, ktorý dokáže vinici aj pivnici vdýchnuť energiu nových čias. Keď prvý raz zostúpil do pivnice, jej pieskovcové steny boli pokryté vlhkou čerňou. Technicky nadaný Slovák urobil účinný vetrací systém. Ten pomocou senzorov meria rosný bod jednak v pivnici, jednak vo vonkajšom prostredí, a na základe vyhodnotených údajov spúšťa vetranie. Pivnica, v ktorej dozrieva červené víno v barikových sudoch, má teraz optimálnu klímu.

Král svojho partnera Stefana Zeheltbauera prekvapil aj tým, ako precízne vyhodnocuje priebeh počasia vo vinohrade. Postavil tu meteostanicu, ktorá sníma teplotu vzduchu, prízemnú teplotu i teplotu pôdy v hĺbke desať centimetrov, meria zrážky i vlhkosť vzduchu aj pôdy, ovlhčenie listov, smer vetra a jeho rýchlosť. Milovník vína je prekvapený, koľko faktorov ovplyvňuje život viniča. Počítač ich dokáže vyhodnotiť a upozorniť, kedy vznikajú podmienky na rozvoj chorôb a škodcov. A tiež signalizuje nástup nebezpečných jarných mrazov.

Z Královej vinice sa otvára krásny výhľad do burgenlandskej krajiny.
Z Královej vinice sa otvára krásny výhľad do burgenlandskej krajiny.
Autor: Jozef Sedlák, Pravda

Stefanovi sa zdala táto investícia luxusom, veď agrometeorológovia z neďalekého Eisenstadtu zásobujú vinohradníkov balíkom cenných informácií. Králova meteostanica však vrhla jasný pohľad na konkrétny hon, už to nebola približná, ale úplne presná prognóza. Strojári a vinári milujú precíznosť, tá ktorú do vinohradu priniesol Pavol Král, presvedčila aj skúseného praktika Stefana Zehletbauera.

Viac než bike and wine

Začiatkom mája otvoril Pavol Král v Ruste penzión. Pri vstupe doň nemožno prehliadnuť bicykel. Král pozýva hostí na cyklistický výlet do viníc a na pohár dobrého vína. Po rustských vinohradoch sa vinú desiatky kilometrov dobre upravených cyklocestičiek, čoraz populárnejšia je chôdza s paličkami. Keď si ľudia prevetrajú hlavy a pľúca a vyhladnú, zídu do mesta. Môžu sa zastaviť aj u Pavla Krála, prvého slovenského vinára v Burgenlande a v celom Rakúsku.

V jeho pivnici sú vína, ktoré pripravil spoločne so svojím kamarátom Stefanom Zehletbauerom. Najväčšou pýchou vinárstva je cuvée Magnus, v ktorom sa snúbi elegantný Králov Merlot s mohutným Cabernetom franc jeho priateľa Zehletbauera. To víno stojí za ochutnanie, je nielen rakúske, ale aj slovenské. Ľudia z oboch krajín opäť píšu spoločnú históriu.

Na začiatku jari Pavol Král prikúpil ďalší malý vinohrad. Chystá sa tu vysadiť Rizling vlašský, z ktorého v Ruste vyrábajú chýrne botrytické víno Ruster Ausbruch. To víno by sa nenarodilo nebyť stepného jazera a jeho jesenných hmiel. Prepriaha Pavol Král strojárske kone za vinohradnícke? Nie, ale s vínom objavuje novú dimenziu ľudského života, spoznáva, ako vraví, dobrých ľudí, lebo práve takých víno uznáva.

Čo mu vzalo víno? Žeby všetok voľný čas? Ale kdeže, naučilo ho s ním ešte lepšie hospodáriť, pozrieť sa inými očami na krajinu, jej možnosti. Rust ich dokonale zužitkováva. Možno tu v lete či zime aktívne športovať, vypočuť si operu v prírodnom amfiteátri, ktorý vznikol v bývalom kameňolome St. Margarethen a k tomu všetkému kráľovsky hodovať. Nečudo, že Američania označili vlani Burgenland za najlepšiu svetovú destináciu vinárskej turistiky.

Slovenskí vinári Rust dobre poznajú, chodia sem za inšpiráciou. Pre Modru, Pezinok a ostatné vinárske mestečká je to pokladnica nápadov. Pravda, stále málo využívanou. Zdá sa, že Slováci ľahšie realizujú svoje vinárske túžby v Rakúsku ako doma.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Máte radi víno? Nájdite ho na novom webe vino.pravda.sk

Komentáre k článku:

Pridaj komentár
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist