Najlepší manažéri sú vinári

Jozef Sedlák, Pravda, 16. decembra 2016 o 07:00

Vinohradníci skromne podotýkajú, že režisérom dobrého vína je príroda, kým oni sú iba jej asistentmi. Skromnosť je ozdobou veľkých mužov a žien. Víno je však aj dielom ľudského umu. Napokon, v 21. ročníku Top Agro Slovensko zvíťazili vinári a ovocinári.

vino, vinarstvo
Ján Balogh a František Tóth (sprava) obnovili vinice vo Valickej doline.
Autor: ,

Najlepšie manažovaný poľnohospodársky podnik za uplynulý poľnohospodársky rok vedie tandem František Tóth a Ján Balogh. Táto dvojica sa postarala o znovuzrodenie vinohradníctva a ovocinárstva v okrese Rimavská Sobota. Družstvo Gemerprodukt Valice, ktoré vedú Tóth s Baloghom, vytvorilo v slovenských podmienkach silnú regionálnu značku Gemer Malohont.

Vo víne ju predstavuje napríklad Valická zlatá putňa, produkt troch tokajských odrôd Furmintu, Muškátu žltého a Lipoviny. Ďaleko od Rakúska sa tu však rodí aj jedno z najlepších veltlínskych zelených európskeho rangu. Nehovoriac o skvelej Norii, slovenskej novej odrode, ktorú vyšľachtili v Malohonte.

Gemerprodukt sa postaral o niečo, čo si na Slovensku musíme obzvlášť ceniť, a to, že tam, kde sú naozaj dobrí poľnohospodárski inžinieri, teda muži inovácií, možno dosiahnuť zvrat, oživenie. Obaja sú príkladom toho, že nielen zabudnutá Valická dolina, ale aj iné údolia a polohy môžu opäť slúžiť viac než len produkcii ovocia a hrozna. Možno z nich vyrábať skvelé víno a delikátne destiláty.

Top Agro je súťaž oceňujúca mimoriadny manažérsky výkon. Vinári a ovocinári tentoraz zatienili napríklad klasickú rastlinnú výrobu vystuženú osivárstvom – Granelam Ostrov, ktorý vyváža osivovú kukuricu až do Japonska, či skvelého farmára Františka Szaxona aj vynikajúcich chovateľov a pestovateľov z RD Bzovík alebo PD Veľké Zálužie. Sú to podniky s najlepšími manažmentmi, ale je zadosťučinením pre slovenské vinohradníctvo, ktoré bojuje o prežitie, ak prím najlepším udajú práve tí, čo dorábajú špičkové víno, a to tam, kde by to málokto čakal. Ešte raz to ukazuje na potenciál krajiny a možnosti, ktoré hriešne nevyužívame.

Vyjadrením mimoriadnej kvality slovenských potravín je Značka kvality SK. Víno ide dovedna vždy so syrmi, kvalitným mäsom a ostatnými plodmi matky zeme. Ak značku kvality udelili povedzme PPD v Liptovskej Tepličke, Búšlaku v Dunajskom Klátove, PD Žiarec v Tvrdošíne či dvorskému Novogalu, svedčí to o tom, že vieme viac, ako len vyprodukovať potraviny na zasýtenie, ale také, ktoré v spojení s vínom prinášajú mimoriadny zážitok.

Ak teda zbadáme logo Značky kvality SK, regionálne značky a vína ocenené medailami, vedzme, že ide o nadštandardné výrobky. A ešte čosi, sú produktmi zo Slovenska, ktoré prinášajú výnimočný labužnícky zážitok. Možno povzbudia k agroturistike a vínnej turistike a posilnia aj hrdosť na prácu našich ľudí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Máte radi víno? Nájdite ho na novom webe vino.pravda.sk

Komentáre k článku:

Pridaj komentár
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist