Modranská škola – štúdium ako hra s vínom

Jozef Sedlák, Pravda, 21. júna 2017 o 06:00

Slovenské víno prežíva krásne roky ozdobené medzinárodnými úspechmi. Naliehavo sa však vynára otázka kontinuity. Podobne ako iným odvetviam chýba aj vinárom vzdelaný dorast. Hovorí sa o výpadku jednej až dvoch generácií. Jedna z najstarších vinárskych škôl v strednej Európe, modranská, má ambíciu vytrhnúť vinárom boľavý tŕň z päty.

Modra, degustácia vína
Študenti modranskej školy Ján Janušik (vľavo), Alexandra Takáčová a Šimon Sadloň degustujú víno.
Autor: ,

Pred troma rokmi sa pri príležitosti 130. výročia založenia školy stretli jej absolventi. Do Modry prišiel výkvet slovenského vinárstva reprezentovaný Miroslavom Petrechom, Vladimírom Mrvom, Milanom Pavelkom, Jaroslavom Ostrožovičom, Jozefom Repom, Michalom Petríkom, Lukášom Bertom. Tie mená reprezentujú nielen ich osobné úspechy, ale aj školy.

Plejáda mužov siahajúca od tridsiatnikov po sedemdesiatnika bola ukážkou, že v každom desaťročí od druhej polovice minulého storočia až po súčasnosť na ňu prichádzali mladí talentovaní ľudia, ktorým škola dala výborný štartovací kapitál v podobe teoretických aj praktických znalostí. Prelom tisícročí poznamenaný obrovskými spoločenskými zmenami, nástupom nových informačných technológií, ale aj životným štýlom, v ktorom sa začal presadzovať model ži a uži si život, hoci aj na dlh, však dostal celú spoločnosť do pomykova.

Fenoménom novej doby sa, pravda, stalo aj víno. Slovensko zásluhou odchovancov modranskej školy začalo ochutnávať moderné vína. Ľudia ich začali aktívne vyhľadávať, rozumieť vínu sa stalo súčasťou imidžu. Zdalo by sa, že spoločenská nálada žičiaca vínu podporí prirodzený prílev mladých ľudí na školu. Nestalo sa tak, víno, opojný nápoj v pohári, má aj odvrátenú stránku – poctivú robotu vo vinohrade, kde nesvieti len slnko, ale fúka aj vietor, prší či mrzne. A v pivnici je chladno, vlhko.

Rehoľa je údel športovca i vinára

Predstava rehole mnohých odrádza. Lenže ani medik či právnik to na ceste k úspechu nemajú ľahké, rovnako slávny športovec rangu cyklistu Petra Sagana či chodca Mateja Tótha. V živote nič nie je zadarmo. Ľudia niekedy akoby videli len úspech samotný a prehliadali to, čo mu predchádza. Ale boli to práve športové hviezdy, ktoré mládeži najviac otvorili oči – chceš byť na vrchole, zatni zuby a poctivo pracuj.

Ako rástla popularita vína, začalo sa hovoriť viac o jeho tvorcoch a ich receptoch na úspech – v ničom sa neodlišovali od saganovsko-tóthovského.

Je to zmena k dobrému a spolu s ňou postupne vznikla aj nová živná pôda podporujúca záujem o štúdium vína. Jednak špičkové víno prinášalo svojim tvorcom dovtedy nepoznanú spoločenskú atraktivitu, jednak dozreli ekonomické podmienky posúvajúce mládež k vinárskemu vzdelaniu.

V priebehu posledného štvrťstoročia vznikli nové vinárstva. Otcovia zakladatelia čelia veľkej výzve, ich firmy narástli a naliehavo si pýtajú novú krv. V rodinných vinárstvach dospievajú deti – mať vzdelaného pokračovateľa je snom rodičov. Ak syn či dcéra pokračujú v ich diele, život dostáva zmysel. Nepracovali sme márne, naše dielo má kto rozvíjať.

Práve takáto mládež, ktorá už doma pocítila vôňu rozkvitnutého vinohradu, zručne narába vinohradníckymi nožnicami, nebojí sa práce, prichádza na školu. A potom sú tu chlapci a dievčatá, napospol z vinohradníckych oblastí, ktorí vidia perspektívu buď vo vínnej turistike, alebo v práci s vínom. Kedysi neznámy pojem somelier, znalec vína a jedla, už mládeži niečo hovorí.

Súčasne narástol hlad po odborníkoch aj vo veľkých vinárskych firmách. Mladé vinársky vzdelané hlavy sú žiadané, nečudo – odborníci pripravení v časoch socializmu končia kariéru a súčasná ponuka vzdelaných vinárov ani zďaleka nekryje dopyt.

Aké sú mladé hlavy

Keď v roku 1884 založili vinársku školu, na Slovensku vyčíňala fyloxéra. Boli to práve absolventi školy, ktorí pomohli obnoviť znivočené vinohrady. Horúcou otázkou súčasnosti je kontinuita slovenského vína. Škola, ktorá nedávno zmodernizovala pivnicu, má stále svoj vlastný vinohrad a bohaté kontakty s poprednými vinárstvami, je teda ustanovizňou, ktorá môže garantovať ďalší rozvoj slovenského vinárstva. Výzva, ktorej čelí, je podobná tej spred 133 rokov.

Prvák Samuel Skovajsa a jeho spolužiačka Barbora Kovačovská prišli na školu z vlastného presvedčenia. Samov otec obrába v Pezinku a Limbachu sedem hektárov vinohradu a v starom richtárskom dome víno spracúva aj ponúka. Keď Samo vypĺňal prihlášku na strednú školu, dva razy zaškrtol Modru. Tomu sa povie jasná voľba. Na škole sa cíti vo svojom živle. Nedávno prišiel domov a pochválil sa, že pani profesorka Jarmila Volovarová celú triedu naučila po novom viazať vinič. Bol pyšný, že zvládol novú techniku vyväzovania, inú ako používali jeho rodičia.

Aj Barborkini rodičia majú svoj vinohrad v Slovenskom Grobe. Keď sa mala dievčina rozhodnúť medzi vinárskou a zdravotníckou školou, vyhrala "škola v prírode“. Vo vinohrade sa cíti ako doma a štúdium ju baví.

Limbašskí vinári Michal Sadloň a Ján Janušík sú susedia. Obom chodia synovia na modranskú školu. Šimon Sadloň spomenie, že starší brat je na hotelovej škole a učí sa víno spoznávať takrečeno z druhého konca. Modranská škola však stavia na vinohradníckom grunte, na pivnici, to sa mu páči. Keď sa prihlásil na školu Janko Janušík, potešil otca. Je tretiak a keď sa doma rozprúdi debata o víne, už má na mnohé veci svoj názor.

Alexandra Takácsová je bystrá štíhla čiernovláska. Rodičia nemali nič spoločné s vínom. Chodila do gymnázia a po prvom ročníku doma oznámila, chcem prestúpiť na vinársku školu do Modry. Jej kamarátkami boli študentky z modranskej školy. Uchvátilo ju, keď začali rozprávať, že na škole sa študuje somelierstvo. Sašina voľba bola strelou do čierneho. Po tohtoročnej maturite sa chce zamestnať. Absolvovala už viacero degustácií a somelierskych súťaží, nemá problém pustiť sa do diskusie o víne hoci aj s profesorom Fedorom Malíkom. Nebojí sa práce a stihla si už počas brigád vo vinárňach či vínotékach urobiť dobré meno. Nemá problémy s teóriou. Víno, to je biochémia aj matematika, zľahka ráta príklady aj znalecky krúži s pohárom vína. Chce sa postaviť na vlastné nohy a vysnívanú Mendelovu univerzitu v Brne s chýrnou fakultou v Lednici vyštudovať popri práci. Veľké predsavzatie sebavedomého človeka veriaceho vo vlastné sily.

Víno je všestranná disciplína

Najlepší študenti z Modry odchádzajú študovať na poľnohospodárske univerzity – niektorých priťahuje Lednice iní uprednostňujú Nitru. Tam študoval napríklad Jozef Repa alebo Lukáš Berta, a obom sa darí.

Modranskí študenti majú na univerzitách výborný kredit. Berú ich bez prijímacích pohovorov. To je vizitka kvalitnej strednej školy, ktorá vypravuje absolventov do života s cenným kapitálom teoretických a praktických vedomostí.

"Na škole sa študujú tri odbory – podnikanie, pravdaže s vínom, agroturistika a somelierstvo. Predmety sa navzájom prelínajú, takže somelier a študent agroturistiky dostáva základy z podnikania a ten, čo si zvolil podnikanie, má aj agroturistiku a somelierstvo,“ vysvetľuje riaditeľka školy Monika Kisová. Je to premyslený koncept, niekedy život prináša nečakané ponuky a je dobré, keď zo školy vychádzajú všestranne pripravení mladí ľudia.

Víno je skutočne všestrannou disciplínou a sotva ju možno zúžiť len na odborné predmety. Škola si zakladá na tom, aby študenti súčasne s teóriou zvládli jednak pestovateľskú a potom vinársku prax. V zime a predjarí strihajú nielen vlastný školský vinohrad, ale chodia aj do vinohradníckych družstiev, kde majú iný typ vedenia krov viniča. Práca nie je zadarmo, študent si napríklad počas rezu môže zarobiť od 35 do 50 eur. Zárobok vyjadruje, ako je kto rúči.

Riaditeľka si pochvaľuje spoluprácu so spoločnosťou Elesko, s modernou výsadbou vinohradov aj technickým vybavením. Partnerom školy je Karpatská perla či PD Šenkvice. Živý kontakt s podnikmi, ktoré udávajú tón slovenskému vínu, dáva žiakom nový rozhľad. Povedzme aj o súčasnej vinárskej architektúre, veď Elesko či Karpatská perla majú hotové chrámy vína citlivo zakomponované do krajiny.

Dobrá degustácia si vyžaduje premyslenú dramaturgiu, bohatý slovník, vtip a vystupovanie v spoločnosti. Spolupráca s ministerstvom zahraničných vecí priniesla študentom základy protokolu a rolu vína v ňom. Ak o svojich skúsenostiach hovoria so študentmi veľvyslanci, muži ostrieľaní pohybom v spoločnosti, je to dobrá príprava na kariéru s vínom, a treba ju rozvíjať.

Jedným z úspešných absolventov modranskej školy je Vladimír Hronský, ktorý študoval u profesora vína Fedora Malíka. Dnes Hronský patrí k uznávaným znalcom vína. Jeho prednáška na tému somelier zožala potlesk. A to študenti písali test, ktorý preveroval znalosti zo šesťhodinového tematického bloku o práci moderného someliera.

K motivácii študentov k poctivému štúdiu prispievajú sponzori napríklad poskytovaním štipendia. Dáva ho napríklad Hubert Sereď aj Zväz vinohradníkov a vinárov. Škola vytvára model, ktorý ju robí príťažlivou, a je dobré, že spoluzodpovednosť za prípravu mladých vinohradníkov a vinárov preberajú aj sami výrobcovia vína. "Čím bude táto spolupráca širšia, tým lepšie budú študenti pripravení na profesionálny výkon praxe,“ hovorí profesor Jozef Kováč, ktorý prednáša technológiu vína.

Modru Slovensko vždy vnímalo ako mesto vína, ako mesto presahujúce význam okolitej Malokarpatskej vinohradníckej oblasti či západného Slovenska. Tento potenciál si vďaka škole uchováva a naberá kurz diktovaný potrebami súčasnosti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Máte radi víno? Nájdite ho na novom webe vino.pravda.sk

Komentáre k článku:

Pridaj komentár
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist