Črtá sa ročník veľkých vín

Jozef Sedlák, Pravda, 17. novembra 2017 o 15:00

Koniec dobrý, všetko dobré. Hoci sa ročník 2017 začínal dramaticky, finále napĺňa vinárov optimizmom. Črtá sa ročník veľkých vín - bielych aj červených.

Z mimoriadne mrazivej zimy naskakovala vinohradníkom husia koža. Akoby aj nie, veď teploty na juhu Slovenska klesli v januári aj pod mínus 20 stupňov. Potom prišiel druhý raz po sebe v apríli na oberačku vinohradov arktický mráz. Miestami si odniesol 30 percent z úrody.

Vinič sa však spamätal a napríklad v Malých Karpatoch odolal miestami až 200-milimetrovému deficitu zrážok. September ako neraz v minulosti priniesol výdatnú spŕšku dažďa, miestami 70 až 90 milimetrov a v októbri sa zjavilo nádherné babie leto. Napriek všetkým peripetiám vinohradníci obrali zdravé hrozno so sladkými bobuľami a s dostatkom kyselín. Nielen v Tokaji, ale aj na juhu západného Slovenska sa urodili aj cibéby.

Bol to mučivý, a predsa dobrému vínu požehnaný ročník

Bardi vinohradníckeho juhu Ondrej Korpás a Miroslav Petrech hovoria o ročníku vysokej kvality, ktorou sa budú vyznačovať nielen biele, ale aj červené vína. Pod tento názor sa podpisuje aj Trnavčan Vladimír Mrva, ktorý spracúva hrozno z viacerých vinohradníckych oblastí. Ódu na radosť spieva Mrva pri modrých riekach, ktoré dopestoval v Orešanoch Karol Braniš. Hron, Váh, Rimava a Rudava mali 25 stupňov cukru, nádherne vyfarbené bobule – excelentná surovina na víno s veľkým potenciálom.

Korpás dáva do pozornosti biele vína. Vyznačujú sa tým, čo na nich obdivujú v celej Európe, a to prirodzene krásnou aromatikou, jednoznačným odrodovým výrazom, čo vidno napríklad pri Veltlínskom zelenom.

Priatelia, všímajte si viac túto odrodu

Miroslav Petrech si pochvaľuje kvalitu kráľa viníc Rizlingu rýnskeho. Cukornatosť sa pohybovala od 24 – 25 až do 32 stupňov normalizovaného muštomeru. A, pravdaže, vďaka zloženiu pôdy s bohatým obsahom vápnika mal mušt aj dostatočnú kyselinovú výstuž. Z nej vyrastá jednak vôňa, jednak dlhovekosť poctivo urobených rizlingov.

Milan Pavelka z Malých Karpát po tejto sezóne hovorí, že vinič je fenomenálna rastlina. Hlboko zakorenené malokarpatské vinice prežili niekoľko mesiacov sucha, aby napokon v poslednom možnom momente ovlažené jesennými dažďami a vysušené lúčmi babieho leta ukážkovo finišovali. Pavelka hovorí, že v jeho vinohradoch sa možno narodilo hrozno na vína desaťročia.

Slovkom možno sa zaštiťujú všetci vinári, akoby chceli povedať: víno má pred sebou veľkú kariéru, ale treba s ním poctivo pracovať.

Naozaj, surovina je skvelá, veď Ondrej Korpás pozberal strapce s cibébami na kroch Devína, Sauvignonu blanc aj na novej tokajskej odrode Zeta, ktorú vyšľachtili v Maďarsku.

Mimochodom, aj v slovenskom Tokaji označujú ročník za lepší ako priemerný. Cibéb sa urodilo nevídané množstvo. Až bol problém všetky pozberať. Jeseň dôrazne pripomenula, že slovenským vinohradom chýbajú usilovné ruky. O pár rokov nebude mať kto oberať hrozno. Aj preto sa čoraz viac zberá kombajnmi.

Ale späť k tokajskému vínu. Milan Kakaš zo spoločnosti Tokaj&CO hovorí, že tokajské samorodné suché je nádherné, hladučké, jemnučké.

Z cibéb, ktoré sú základom viacputňových tokajov, Kakašovi vytiekla esencia obsahujúca 550 až 600 gramov zvyškového cukru a sladký koncentrát prírodného cukru ešte stále vykvapkáva. Určite to bude lepší ako priemerný ročník.

Už takmer s istotou sa hovorí o ročníku kvalitných červených vín. Vynikajúce parametre má slovenská klasika Frankovka modrá aj jednotka z Bordeaux pestovaná po celom vinohradníckom svete Cabernet Sauvignon, aj Merlot.

Nemilosrdný konkurenčný tlak

„Nepredbiehajme čas, doprajme ho vínu, ale vinár na základe skúseností vidí, čo má v pivnici. Biele je už dokvasené, už len čaká, aby sa víno robilo samo, s potenciálom, ktorý má. Teraz sa víno vyprofiluje. Kvalita suroviny bola vysoká, takže predpoklad je veľmi dobrý,“ vyslovuje všeobecnú mienku vinárov Vladimír Mrva.

Na Slovensku klesá výmera rodiacich vinohradov, je už pod hranicou 9-tisíc hektárov. A hoci sa hovorí o zvýšenom záujme o slovenské vína, realitou je prebytok hrozna. Trh je zaplavený zahraničným vínom, ktoré dusí domácu výrobu. Je to aj preto, že za kvalitné víno nie je ochota platiť, keď cudzie sa ponúka s odvolávkou na príslušnosť k Bordeaux už v cene troch eur za fľašu.

Niektorí nemilosrdný konkurenčný tlak riešia po svojom. Pod slovenskou značkou plnia do fliaš víno, ktoré so Slovenskom nemá nič spoločné – len etiketu. Kde sa berú kvantá Portugalu modrého? Že by sa „rodil“ v neobrábaných vinohradoch?

Ročník je požehnaním prírody, tá zlé ročníky kompenzuje vynikajúcimi, nemá však schopnosť upratovať trh. To musia urobiť tí, ktorí ho formujú, a najmä kontrolujú.

Súvisiace články:

Máte radi víno? Nájdite ho na novom webe vino.pravda.sk

Komentáre k článku:

Pridaj komentár
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist