Zemiakové pirohy s cesnakovou omáčkou (videorecept)

Autor receptu: patmis

Zemiakové pirohy (zemiaková vojna..:) plnené s kapustou je fantastický recept mojej mamy, ktorý sa mi podarilo ako tak sfilmovať mobilom... k tomu je potrebné pripraviť si ešte cesnakovú omáčku (bez omáčky nie je to.... to pravé) a môžeme podávať....Dobrú chuť.

4
porcie
60 minút
príprava
20 minút
na 200 °C

Suroviny

Postup

  1. CESTO: Zemiaky umyjeme a uvaríme vo vode so šupkou...kým nie sú mäkke...Rozložíme ich na podložku,dáme na chladné miesto a necháme vychladnúť....
  2. PLNKA: Kým nám zemiaky chladnú môžme si pripraviť plnku, a to tak že do panvici nalejeme cca 2 PL oleja,na ňom prepražíme cibuľu a pridáme kapustu,soľ, cukor a cca 20min. pražíme,kým kapusta nezmäkne.
  3. CESTO: Dobre vychladené zemiaky ošúpeme(viď. video),nastrúhame ,pridáme múku,soľ a premiesime,kým cesto nebude vláčne.Cesto rozvaľkáme(na hrúbku cca.1cm),nakrájame na štvorčeky cca 5x5cm.
  4. PRIPRAVA: Na stred štvorčekov poukládame prepraženú kapustu cca 1 čl, preložíme tak aby nam vznikol trojuholník (piroh)a kraje popritláčame(viď.video). Rozohrejeme rúru na 200°C. Na plech nalejeme olej poukladáme pirohy a vložíme do rozhriatej rúry.Nechame piecť cca 10min z jednej a cca 10 min z druhej strany.
  5. OMÁČKA: V nádobe zmiešame - Tatársku omáčku,Kyslú smotanu,soľ,práškový cukor, pretlačený strúčik cesnaku a premiešame....prelejeme do myštičky a posypeme sušenou pažitkou....Hotovo!!!!......Dobrú chuť!!!