Zapekaná cuketa s kuracím mäsom

Autor receptu: kristtin

Tento receptík najčastejšie robievam keď je sezóna cukiet, ale dá sa spraviť aj keď sa človeku zažiada niečo zdravé, ľahké, plne vitamínov a zeleninovej chuti. Nakrájate sa a načistíte síce do nemoty, ale výsledok stojí za to...

5
porcií
30 minút
príprava
50 minút
na 200 °C

Postup

  1. Dopredu sa ospravedlňujem za foto, ale skôr než som stihla zbehnúť po foťák moji chlapi do toho zabrdli a ostal na plechu len malý kúsok nedojedený :)
  2. Trúbu si rozohrejeme na 200 st. Na plech si dáme papier na pečenie. Cuketu si očistíme a nakrájame na polmesiačiky (môžete aj na kocky, mne sa to esteticky viac páči keď sa koliesko rozreže na polovicu). Polmesiačiky naukladáme na papier, pokvapkáme olivovým olejom, roztlačíme na ne cesnak, posolíme, pokoreníme a dávame piecť do trúby na 15min. Cuketu krájam hrubšiu, aspoň 2cm.
  3. Nakrájame si všetko ostatné : cibuľu, papriku, rajčiny, kuracie mäso, syr. Po 15 minútach vyberieme plech, a doložíme všetkú zeleninu a na vrch poukladáme kuracie mäso. Teplotu trúby ZMENŠÍME NA 180 st. Pečieme ešte asi 30 minút, aby bola kuracina prepečená a zelenina tiež. Na koniec posypeme strúhaným syrom, necháme na 2 minútky zapiecť a niečo ľahké a chutné je na svete :)
  4. Receptík môžete urobiť aj v menšom množstve, ja mám doma 3 chlapiny, ktorí veľmi ľúbia papať, tak musím všetko vyrábať vo veľkom na XXL plech :D K zelenine môžete nakrájať bagetku, alebo opiecť chlebík...