Torta víťazstva - s čokoládovou a ríbezľovou penou

Autor receptu: dominikakralovicova

Použila som tortovú formu s priemerom 26 cm

Suroviny

Postup

  1. Celé vajcia vyšľaháme s cukrom do peny. Múku, PDP, kakao preosejeme, pridáme k pene spolu s olejom a zamiešame. Formu vystelieme papierom na pečenie, nalejeme cesto a pečieme pri 180 stupňoch Celzia 15-20 minút.
  2. Čokoládová pena: Čokoládu a 175ml smotany som si roztopila v hrnci a nechala vychladnúť. Medzitým som si vyšľahala zvyšok smotany so štipkou soli mixérom.Potom som zaliala práškové želé 2 pl vody, nechala napučať, roztopila som si ju a naliala do čokoládovo-smotanovej zmesi, pridala šľahačku vyšľahanú mixérom a všetko opatrne zmiešala. Penu som naliala na cesto a dala so chladničky na 30 minút.
  3. Ríbezľová pena: Rozmixujeme v mixéri 200g ríbezlí dohladka. Ríbezľové pyré zmiešame s 125 ml smotany na šľahanie, soľou a bielou čokoládou - a rozpustime v hrnci, pokiaľ sa čokoláda nerozpustí. Zmes necháme vychladnúť. 250ml šľahačky vyšľaháme mixérom a pridáme k nej trošku červeného farbiva. Potom som zaliala práškové želé 2 pl vody nechala napučať a následne roztopila a pridala do ríbezľovo-smotanovej zmesi, pridala šľahačku vyšľahanú mixérom a všetko opatrne zamiešala. Nanesieme na čokoládovú penu, obložíme zvyšnými ríbezľami a dáme stuhnúť do chladničky na 30 minút.
  4. Ganache: čokoládu zalejeme smotanou roztopíme v kastróliku. Necháme vychladnúť a nalejeme na tortičku a dáme do chladničky najlepšie na noc . Na druhý deň podávame. Dobrú chuť .