Hovädzí steak

Steak sendvič s restovanou zeleninou a domácou majonézou (videorecept)

Autor receptu: sons

Kto by nepoznal naše slovenské „lepeňáky“. My si však tentoraz doprajeme kus kvalitného mäsa, zdravú zeleninu a domácu hráškovú majonézu. Chuť bude dokonalá!

15 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

Postup

  1. Hrášková majonéza: Hrášok sparíme v horúcej vode, čiastočne scedíme a dáme do mixéra. Pridáme horčicu, soľ, tymian a pomarančové korenie a rozmixujeme. Pyré môžeme prepasírovať cez sitko a necháme ho vychladnúť. Do vysokej nádoby dáme vajíčko, pridáme rastlinný olej a ponorným mixérom vymiešame majonézu. K majonéze primiešame hráškové pyré.
  2. Steak: Na panvici zohrejeme citrónový olej a sprudka opečieme rump steak z oboch strán do požadovaného stupňa prepečenia. Opečený steak vyberieme na dosku, ochutíme BBQ korením a necháme odležať na teplom mieste. Odpočinutý steak šikmo nakrájame na tenké plátky.
  3. Restovaná zelenina: Do panvice dáme troška oleja, pridáme zeleninu nakrájanú na kocky a za stáleho miešania orestujeme. Zeleninovú zmes dochutíme.
  4. Plátky ciabatty alebo chleba opečieme na suchej panvici. Na pečivo nanesieme hráškovú majonézu, restovanú zeleninu a plátky steaku.