Prekladané smotanovo-tukové pagáčiky - ako lístkové

monnikka - fotkamonnikka, 21. júla 2012
Prekladané smotanovo-tukové pagáčiky - ako lístkové
Foto: monnikka

Recept na tieto úžasné pagáčiky som získala nedávno od kolegynky, odvtedy som ich robila niekoľko krát, lebo všetkým veľmi chutia a krásne sa lístkujú, robievam všelijaké pagáčiky, ale tieto sú u nás momentálne na prvom mieste.

Suroviny

250 g
250 g
3 ks
3
250 g
500 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z uvedených prísad spracujeme dve cestá, v pôvodnom recepte nebola soľ, / ja som dala do každého cesta pol čajovej lyžičky soli/, na pomúčenej doske vyvaľkáme smotanové cesto, na to položíme maslové cesto, spolu prevaľkáme a poskladáme - preložíme časť cesta zľava doprava, na to zvyšnú časť cesta zprava doľava, potom zo spodu nahor a na to zvrchu nadol, necháme takto 20 minút a ešte dvakrát prevaľkáme a poskladáme vždy po 20 minútach.

  2. 2

    Potom vyvaľkáme a vykrajujeme pagáče, potrieme vajíčkom, posypeme napr. sezamom a pečieme na 180 stupňov. Ja mám záľubu do všetkého pridávať semiačka, tak posledne keď som ich robila som dala do cesta slnečnicu a ľan, pochutili sme si, ale aj bez semiačok sú výborné.

Diskusia k receptu

33 komentárov k receptu
A aké sú na druhý deň? Teda ak náhodou ostali, lebo vyzerajú tak dobre, že sa asi zlupnú na posedenie. Pýtam sa preto, aby som vedela, či by som ich mohla upiecť deň vopred, keďže nie sú kysnuté a sú dosť mastné, nemuseli by stvrdnúť.
sovka62: je pravda, že sa zlupnú na posedenie, ale predsa pár kúskov ostalo, mala som v ich uzavretej dóze a boli stále výborné, kolegyňa ich pečie aj dva - tri dni pred plánovanou oslavou, tie čo doniesla do práce boli pár dní odstáte a stále boli výborné:)
pagáčikové recepty zbieram,skúšam,robím viac aj do mraziaku a v prípade potreby vyťahujem..veľmi chutne vyzerajú,určite príde na ne rada...ukladám si
@ redakcia opravte ten názov receptu, nemôžete predsa tolerovať takéto hrubozrnné šaľbiarstvo (iba že by vám nezáležalo na tom v čom sa odlišujete alebo chcete odlišovať od iných stránok, ste predsa PRAVDA). Nemôže sa predsa niečo volať maslové keď to neobsahuje maslo ale POL KILA stuženého tuku. A rovno opravte aj tento názov
 varecha.pravda.sk/recepty/maslove-pagaciky/18330-recept.h...

Monnikka@ nehodnotím recept, Vám určite chutí a nikto si nesťažoval
Ospravedlňujem sa, za ten názov, neuvedomila som si to, názov som automaticky odpísala z receptu ako som ho dostala, budem sa snažiť vyhnúť v budúcnosti takýmto chybám.
@monnikka ja si myslím, že jediná chyba je, že si nenapísala do receptu,že si nedala maslo ale palmarín a nech si každý dá čo chce a to je všetko komu sa nepáči nemusí komentovať. Máš ich naozaj krásne uložila som si ich a určite ich v krátkej dobe vyskúšam dám vedieť ako sa podarili.
@skrivankova : v rp nie je chyba, tým opakovaným skladaním a prevalkaním sa maslové cesto pekne spojí so smotanovým, v konečnom výsledku je maslo rovnomerne ,,rozložené", ja som pagáčiky nikdy nemala príliš mastné

Pridaj komentár k receptu: