Papriky s rozpečeným kozím syrom a dresingom s píniovými orieškami fotorecept

sjuz - fotkasjuz, 9. augusta 2011
Papriky s rozpečeným kozím syrom a dresingom s píniovými orieškami (fotorecept)
Foto: sjuz

Po dovolenke s výletom na francúzsku Korziku, kde som si dala šalát s grilovaným kozím syrom, som sa do tejto pochúťky priam zamilovala:)) A tak sa doma snažím aspoň pomocou chutí vrátiť sa tam, kde bolo tak krásne:) a vyčarovať z rôznych druhov kozieho syra všelijaké dobroty. Ponúkam vám jednu z nich:) Kozí syr perfektne dopĺňa dresing s opraženými píniovými orieškami, a keď si k tomu dáte čerstvú bagetu a pohár bieleho či rosé, chutná a ľahká večera je na svete:) "Recept do súťaže s McCain"

1-2
porcia
10 minút
príprava
20/5 minút
na 200/300 gril °C

Suroviny

1 a žlté mäsité
 podľa chuti
2 PL
z 1 citróna
1 PL
1 čerstvá
1 strúčik

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Suroviny:

  Papriky s rozpečeným kozím syrom a dresingom s píniovými orieškami (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Najprv som nachystala len jeden druh syra, potom som si to však rozmyslela, a vybrala som ešte ďalší druh s bielou plesňou na povrchu.

  Papriky s rozpečeným kozím syrom a dresingom s píniovými orieškami (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Papriky som prekrojila pozdĺžne a očistila od jadrincov . Na panvicu s troškou olivového oleja som dala papriky mierne zhnednúť na rezoch.

  Papriky s rozpečeným kozím syrom a dresingom s píniovými orieškami (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Medzitým som si dala opekať na suchú panvicu aj píniové oriešky. Na dresing som vňať nasekala najemno, vytlačila citrónovú šťavu, pretlačila cesnak a všetko zmiešala aj nakrájanou čili papričkou zbavenou semienok. Podľa chuti som osolila a okorenila čerstvo namletou soľou aj korením.

  Papriky s rozpečeným kozím syrom a dresingom s píniovými orieškami (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Opražené oriešky som tiež pridala do dresingu.

  Papriky s rozpečeným kozím syrom a dresingom s píniovými orieškami (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Papriky sa po pár minútkach opiekli.

  Papriky s rozpečeným kozím syrom a dresingom s píniovými orieškami (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Do nich som poukladala nakrájaný syr, a dala do rúry na 20 min na 200 st.

  Papriky s rozpečeným kozím syrom a dresingom s píniovými orieškami (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Po 20 minútach som zapla gril a 5 minút dogrilovala. Podávala som poliate dresingom a s čerstvou bagetou.

  Papriky s rozpečeným kozím syrom a dresingom s píniovými orieškami (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

22 komentárov k receptu
A kdeže kupuješ kozí syr?Určite je to dobrôtka a ešte pripomína krásne dovolenkové chvíle...rada by som vyskúšala,len ten kozí syr chýba :-))) pekné servírovanie,aj fotky.
ďakujem, frezia:) - kozí syr majú v Tesco, aj v Carref., aj v Hypernove...skoro všade dnes už...nie je lacný:(, ale manžel mi kúpil z každého druhu jeden, tak si teraz pochutnávam:)
@sjuz , tento recept je prave pre mna. Kozi syr je sice drahy, kupujem iba pre seba (manzel nechce) a zatial som neskusala ziadny recept. Davam si iba na chlieb rozne ruhy kozieho syra. Toto je skvely napad a krasne foto, takze istotne spravim pre seba, ked manzel bude mat bravcovy rezen. Vdaka za recept.
Podobne ako @kuchticka , kupujem si kozí syr len pre seba a mám ho veľmi rada....určite vyskúšam aj Tvoju výbornú verziu....robila by som aj hneď, ale ešte mi chýbajú píniové oriešky, tak neskôr....len dúfam, že ich dostanem kúpiť, lebo naposledy som chcela robiť pesto a v celom Prešove ich nebolo, tak som nahradila kešu...uvidíme, možno aj tu budem musieť použiť náhradu....
ďakujem za komenty:), kuchtička, tiež ho jem len ja:)), @alexdidi - píniové oriešky majú väčšinou v Tesco - a sú asi najvhodnejšie, lebo sú mäkké maslové, ostatné oriešky sú tvrdšie.
Určite sa dá dať hocaký syr, tuším tu bol podobný recept, a možno aj s kozím, už si nepamätám...a aj keď sa receptíky niekedy opakujú, každý má svoje vylepšenia:), a ja si hlavne recepty sem dávam preto, že ich mám uložené pekne v KK a poruke:) namiesto písania si ich do zošita.
@sjuz pekný a rýchly rcp, ja som robila papriky s nivou aj to je dobré. @frezia teraz je akcia v Lidli, ja som kúpila včera kozí syr 2 hrudky za 2,99 eur. Ale mávajú ho aj v Kuflande.

Pridaj komentár k receptu: