Ovsené lievance

Ovsené proteínové lievance s čučoriedkami (fotorecept)

Autor receptu: happybunny

„Chutí to tak dobre až sa mi ani nechce veriť, že to nie je tak nezdravé“ hovorí za všetko, presvedčte sa sami :))

25
porcií
20 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Postup

  1. Všetky suché ingrediencie si zmiešame v miske. Vanilkový cukor sa môže vynechať :)
  2. Vopred zmiešané mlieko s citrónovou šťavou necháme odstáť 10 minút alebo dokým sa nám nevytvoria menšie hrudky. Náhradu vajec si zmiešame s vodou podľa návodu (používam ako náhradu za dva žĺtky), pridáme banán, med (ja som ku koncu ešte pridala 1 PL aby bolo cesto sladšie), zhrudkované mlieko, kokosový olej a vanilkovú esenciu. Všetko spolu zmixujeme dohladka.
  3. Túto tekutú zmes potom zmiešame so suchou zmesou, prípadne premixujeme ak by sa nám tvorili príliš nepoddajné hrudky. Konzistencia by mala byť veľmi hustá, ak by bolo cesto príliš riedke, môžeme dosypať ovsené vločky alebo primixovať druhú polovicu banánu.
  4. Do aquafaby frkneme trocha citrónovej šťavy a pridáme malú štipku soli (hustá tekutina z vareného cíceru; 2 PL = 1 vaječný bielok), vymixujeme do tuhého snehu (môžeme si pomôcť pridaním malého množstva cukru).
  5. Sneh potom jemne zavinieme do cesta.
  6. Rozpálime si na panvici olej, potom ju poutierame papierovou utierkou a uložíme na ňu kôpky cesta polievkovou lyžicou. Poukladáme na vrch čučoriedky a jemne ich zatlačíme do cesta.
  7. Čučoriedky pokryjeme menším množstvom cesta a pečieme na strednom plameni pokým nebude spodok pekne zhnednutý.
  8. Po preklopení ešte opekáme 2-3 minútky, prvá várka samozrejme bude trvať o trocha dlhšie.
  9. A takto vyzerajú lievančeky v strede, za horúca sú podľa mňa najlepšie :) tí čo sa moc neponáhľame dostať do formy si môžeme lievance dochutiť toppingami, u mňa to bola poleva z domácej bielej čokolády, karamelová poleva a čerstvé čučoriedky. Dobrú chuť! ♥