Marhuľový zákusok

Marhuľové kocky s tvarohom a mascarpone (fotorecept)

Autor receptu: olinecka

Výborný svieži zákusok s tvarohom a mascarpone. Nenáročný na prípravu, ktorú zvládne aj začiatočník.

20 ks
porcií
50 minút
príprava
25 minút
na 180  °C

Suroviny

Postup

  1. Cesto: Vajíčka s cukrom vyšľaháme do penista. Postupne pridáme striedavo teplú vodu, olej. Múku preosejeme, zmiešame s práškom do pečiva, kakaom a Gustinom. Zmes po častiach pridáme do vyšľahanej vaječnej hmoty. Plech 25x35 cm vyložíme papierom na pečenie a rovnomerne rozotrieme pripravené cesto. Rúru predhrejeme na 180 stupňov a pečieme 25 minút.
  2. Plnka: Tvaroh a mascarpone zmiešame, pridáme vanilínový, práškový cukor a dobre premiešame. Želatínu v prášku pripravíme podľa návodu na obale a vmiešame do tvarohového krému. Kompót scedíme, šťavu zachytíme. Marhule pokrájame na malé kúsky, časť nakrájaných marhúľ odložíme a ostatné primiešame do krému.
  3. Z upečeného korpusu odstránime papier na pečenie, boky korpusu upravíme.
  4. Korpus potrieme marhuľovým džemom a plnkou, na vrch rozložíme odložené kúsky marhúľ (viď foto). Odložíme do chladničky stuhnúť.
  5. Želé navrch: Šťavu z kompótu doplníme vodou na objem vodu, pridáme cukor a dáme variť. Prilejeme Zlatý klas, ktorý sme rozhabarkovali v troche šťavy. Želatínu nanesieme na vrch zákuska. Dáme do chladničky stuhnúť. Pred podávaním pokrájame na kocky, ozdobíme podľa seba.