Mamičkin krémeš (fotorecept)

Autor receptu: slnecnicovka

Názov sme vymysleli asi pred týždňom ale krémeš robím už asi ,,sto rokov". Pod pôvodným názvom - Rýchly zákusok od pani Nadeždy Líškovej z Prievidze, som ho objavila strááášne dávno, asi v časopise Slovenka, vystrihla a nalepila do zošita. Nedávno ma oslovilo moje osamostatnené dieťa s prosbou, že či by som mu recept neopísala. Akosi som na to zabudla a keď ma požiadal druhý krát, odkázala som ho na internet, že však tam taký určite nájde. Odpoveď znela: ,,...ale nie s rumovými piškótami!"

Suroviny

Postup

  1. Toto sa nezmestilo do úvodu:
    Tak vám teraz tento recept ponúkam a aj touto cestou chcem poďakovať pani Nadežde za, pre nás už rodinný recept (synovi som ho už opísala :-) ).
  2. Z mlieka, krémového prášku a vanilkového cukru uvaríme krém, ktorý za občasného pomiešania necháme vychladnúť. Medzitým vymiešame maslo s cukrom a postupne ho pridávame do vychladnutého krému - to je podľa pôvodného receptu, ja pridávam cukor do mlieka. Na plech poukladáme dva balíčky keksov a natrieme ich polovicou krému.
  3. Na to poukladáme piškóty namočené v mlieku s rumom...
  4. ...a znovu natrieme druhou polovicou krému a na vrch poukladáme ďalšie dva balíčky keksov.
  5. Celý povrch môžete zaliať čokoládovou polevou. Nám chutí bez čokolády. Zákusok treba odložiť na dvanásť hodín do chladu.