Maľovaná nebeská torta

droetker - fotkaDr.Oetker, potravinárska spoločnosť založená v roku 1891, 28. septembra 2016

Komentáre 1 - 10 z 10


Zajímavý recept. Neotřelý postup i suroviny. Krásná práce i foto - neškodilo by v reze.
Úžasná je! rez by bol iste tiež krásny. Ukladám, ďakujem. Dr.Oetker si dáva záležať;-)
@Haji (28.9.2016 11:50)

Bohužiaľ, ako nás informovala spoločnosť Dr.Oetker, fotku torty v reze nemajú k dispozícii.
@Redakcia (29.9.2016 17:12)
Děkuji, milá @Redakcia za vaši ochotu splnit projevené přání. Příště už to u Otkerů vychytají. I tak mě těší, že se úroveň jejich receptů zlepšila.
Torta je podľa oslávenca - manžela asi najlepšia, akú som kedy piekla, nepresladená, nemaslová, luxusná (vraj ani v obchode také krásne nie sú), takže sme doma maximálne spokojní, ďakujem pekne za recept.
Keďže mne sa niekedy želatínový stužovač zhrčkavie, použila som želatínu v plátkoch, dva a pol vrecka, plnka bola veľmi tekutá, nechala som ju hodinu stuhnúť v chlade, potom do nej primiešala šľahačku a tak naliala na korpus. Po pobyte v chlade cez noc plnka perfektne drží a dobre sa krája. Piekla som vo forme 24cm priemeru, zmestila sa úplne na vlas. Zdobenie nie je dokonalé, mala som problém nariediť džem tak, aby sa dal vytláčať cez dierku, ale potom sa aj rozlial, to ešte dotiahnem inokedy. Chuťovo naozaj veľmi dobrá, sekt urobí svoje. Malá plnku nejedla, len piškótu a šľahačku navrchu.


@Kukulienka71 (29.1.2017 11:31)

..moja úcta..moja poklona...škoda,že nemám na ten posledný kúsok drona..už by bol u vás doma...:-)
1x haji
@Radost (29.1.2017 11:37)

ty si majsterka slova a ešte k tomu vtipná, vždy sa poteším slovám od teba. Ďakujem a pekný zvyšok víkendu želám:-)
1x haji
@Kukulienka71 (29.1.2017 11:31)
Ajajajaj, to nemá chybu na fotu a v ústech by to bylo komplet. Vidím, milá Kuku, že jsi dávala nejspíš nejen džem malinový, ale i samotné maliny. O to je lepší i krajší. Jsi šikulka!! Děkuji za obě fota, hlavně rez tortou, též sdílení k receptu. Krásný zbytek neděle přeji!!