Dobošové rezy

Madžarica - chorvátska doboška (fotorecept)

Autor receptu: pn

Táto madžarica sa robí v Chorvátsku hlavne na sviatky a na svadbách nesmie chýbať. Chcem sa s vami podeliť o recept, lebo je veľmi dobrá.

80
porcií
7-10 minút
na 170 °C

Postup

  1. Zo surovín si spravíme cesto. Ja som všetky suroviny dala do robota. Moc ho nemiešajte, aby sa vám moc nelepilo, radšej ho dorobte rukami. Záleží aké máte aj vajíčka. Ja som mala väčšie, tak som pridala ešte 1 PL múky. Z cesta si spravíme 5 rovnakých loptičiek. Každú som si odvážila. Cesto som nechala hodinu odpočívať.
  2. Potom som každé vyvaľkala na papieri na pečenie 30x40 cm a dala na obrátený plech. Piekla som na 170 °C 7-10 min. Záleží na rúre.
  3. Plát musí zostať bledý, ale musí byť upečený. Ja som piekla 8 min. Všetky pláty som ešte teplé dávala na seba a na posledný som dala utierku a na ňu plech, aby sa pláty vyrovnali.
  4. Teraz si spravíme plnku. V troche mlieka si rozrobíme múku. Zvyšné mlieko, cukor, čokoládu a maslo dáme do hrnca a uvaríme. Keď nám zovrie, pridame múku s trochou mlieka a uvaríme všetko spolu.
  5. Tu je hotová plnka. Plnku natierame horúcu.
  6. Pláty naplníme rovnomerne čokoladovou plnkou. Posledný plát som otočila, aby bol rovný, dala naň papier, plech a zaťažila. Dala som do druhého dňa do chladničky.
  7. Druhý deň som poliala roztopenou čokoládou a nakrájala 10x8 ks. Takže mi vyšlo menších 80 ks. Mám rada, keď sú kúsky menšie.