Kurací paprikáš - slovenská (maďarská) klasika

alexdidiAlexdidi, 68 ročná žena, Prešov, 18. mája 2010 21:50
Ďalšie jej recepty »

Kurací paprikáš - slovenská (maďarská) klasika Foto: alexdidi

Viem, že si poviete nič nové pod slnkom, ale mnohokrát sa nám predsa žiada aj stará klasika. A na takú sme dostali chuť aj my a tak bol dnešný obed v tomto znamení aj s klasickými nokerľami, ako my nazývame noky. A keďže aj tú klasiku varí každý inak rozhodla som sa o tú moju podeliť s ostatnými Varechármi

4
porcie
30 min
príprava
30 min
tepelná úprava

Suroviny

Postup prípravy

 1. 1

  Kurča pokrájame na menšie časti, osolíme, okoreníme. Na oleji a masle podusíme na drobno pokrájanú cibuľu, pridáme mäso a opečieme zo všetkých strán, pridáme papriku, podlejeme trochu vodou a prikryté dusíme 20 minút.

  Kurací paprikáš - slovenská (maďarská) klasika - obrázok 1
 2. 2

  Pridáme bujón a ešte 5 minút podusíme. Mäso vyberieme a pripravíme si zátrepku: rozšľaháme smotanu, mlieko, žĺtok a múku.

  Kurací paprikáš - slovenská (maďarská) klasika - obrázok 2
 3. 3

  Pripravenú zátrepku pomaly za stáleho miešania prilejeme do vý peku z mäsa a povaríme na miernom ohni asi 5 minút.Do omáčky vrátime mäso.

  Kurací paprikáš - slovenská (maďarská) klasika - obrázok 3
 4. 4

  Pripravíme si nokerle: zo všetkých surovín vymiesime cesto ručným mixérom s hnetacími metlami. Vodu pridávame podľa potreby, aby cesto bolo polotuhé, vláčne, nie moc tuhé. Pomocou haluškovača alebo z lopárika hádžeme do vriacej osolenej vody halušky, ktoré keď vyplávajú na povrch vyberieme do misy a pokvapkáme olejom, aby sa nezlepili.

  Kurací paprikáš - slovenská (maďarská) klasika - obrázok 4
 5. 5

  Môžeme podávať: nokerle, mäsko a polejeme omáčkou. Dobrú chuť!

  Kurací paprikáš - slovenská (maďarská) klasika - obrázok 5
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist