Hubová polievka

Krémová hubová polievka so sezamovo-ľanovou tyčinkou (videorecept)

Autor receptu: sons

Ak máte radi huby, určite si pozrite tento diel seriálu o slovenských dobrotách a nechajte sa inšpirovať aj vy receptom na jemnú polievku plnú chuti.

Suroviny

Postup

  1. Sušené hríby namočíme do vody aspoň na hodinu.
  2. Očistenú cibuľu pokrájame na kocky a speníme na masle. Pridáme pokrájané šampiňóny a namočené hríby. Jemne osolíme. Zalejeme vývarom, prípadne vodou a varíme 20 minút.
  3. Polievku rozmixujeme tyčovým mixérom. Pridáme smotanu na šľahanie, necháme prejsť varom a podľa potreby zahustíme zátrepkou z vody alebo smotany a hladkej múky. Povaríme.
  4. Lístkové tyčinky: Lístkové cesto jemne vyvaľkáme, potrieme rozmiešaným osoleným vajíčkom, posypeme ľanovými semienkami. Zakryjeme mastným papierom a pritlačíme alebo prejdeme valčekom. Potom cesto otočíme, opäť potrieme vajíčkom, posypeme sezamovými semienkami a pritlačíme.
  5. Cesto pokrájame na pásiky, stočíme a poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečieme v rozohriatej rúre na 200 °C cca 15 – 20 minút.
  6. Hubovú polievku servírujeme posypanú na prášok rozmixovanými sušenými hríbmi a pokvapkanú olivovým olejom. Na dekoráciu použijeme opečené plátky šampiňónov. Podávame s upečenými lístkovými tyčinkami.