Kokosový so sirupovým pudingom

Autor receptu: smuuk043

Aj ked doma niektorí neobľubujú kokosové, urobila som ho, a veru sa oblizovali........

Suroviny

Postup

  1. Urobíme si cesto klasickým spôsobom: žltka vymiešať s cukrom, priliať vodu,pridať múku zmiešanú s prdopom, pridať trocha citr.šťavy, a lopatkou vmiešať vyšľahané bielky. Plech vystelieme papierom a vylejeme cesto. Pečieme v rozohriatej rúre na 180 stupňov, asi na 12min. Ja som mala plech cca 37x33. Upečieme takisto aj druhý plát, akurát do neho pridáme 1 1/2 PL kakaa. Ja som ich mala krásne mäkkučké.
  2. Plnka: dáme zovrieť mlieko s cukrom, a ked sa roztopí, vmiešame kokos, a necháme vychladnúť. Po vychladnutí vyšľahame s maslom.(ja som kvapla aj trocha rumu :) ) Plnka2: vlejeme do hrnca sirup , trocha odlejeme a vmiešame Zlaté klasy,vlejeme to do zvyšku a uvaríme na hustú hmotu. Ja som použila z jednoty pomarančový, bolo tam 700ml sirupu, akurát že je strááášne sladký..Tak ak niekto nechce až tak moc sladký, môže z tých 700 ml deci odliať a nahradiť jedným dl vody. Necháme vychladiť.
  3. Teraz vezmeme hnedý plát, natrieme ho džemom(ja som použila marhuľový, ale ak máte radi iný, dajte).Na to dám kokosovú plnku, a na to sirupovú. Žltý plát si natrieme džemom opäť, a natretou stranou ho položíme na sirupovú plnku. Pekne popritláčame. Na vrch polejeme čokoládou.