« Naspäť na tento recept

Köfte v paradajkovo-paprikovej omáčke (fotorecept) verzia na vytlačenie

Ľahké a výborné :-)

Autor receptu: cesminaz

Postup receptu

Na köfte budeme potrebovať mleté mäso, zo 3-4 stredné mrkvy, 2 cibule a koreniny. Mrkvu si nastrúhame na jemno na strúhadle a cibuľu nakrájame celkom na drobno.
Köfte v paradajkovo-paprikovej omáčke (fotorecept) - obrázok 1

Mäso, koreniny, bielky, cibuľu a mrkvu dobre premačkáme /premiešame a urobíme podlhovasté köfte.
Köfte v paradajkovo-paprikovej omáčke (fotorecept) - obrázok 2

Na omáčku si pokrájame a následne v sekáčiku rozmixujeme paradajky a papriku. Ja som dala 3 také menšie papriky a 9 stredných paradajok. Do rozmixovanej zmesi pridáme Isot (ak nemáte, nemusí byť), soľ a olej. Ja som pridala este aj 1dl vody, nejako sa mi zdalo toho málo :-)
Köfte v paradajkovo-paprikovej omáčke (fotorecept) - obrázok 3

Do jedného pekáča alebo keramickej nádoby na pečenie si naukladáme 1 rad köfte. Posypeme ho cca 1/2 zväzkom nasekanej vňate a nato naukladáme druhú vrstvu köfte. Celé zalejeme pripravenou rozmixovanou zeleninou/omáčkou a lyžicou trocha rozotrieme nech ide aj medzi köfte. Na vrch dáme kúsky masla a dáme piect do rúry na 190 °C. Od bodu varu (aj v strede) takých 35 minút. Ale treba sa riadiť vlastnou rúrou a záleží aj od nádoby/plechu, v ktorom to pečiete.
Köfte v paradajkovo-paprikovej omáčke (fotorecept) - obrázok 4

Ja som ako prílohu pripravila pilav z ryže a bulguru. Na troche oleja som chvíľku osmažila 3 dl ryže a 2 dl bulguru, zaliala 7 dl vody, dala 1,5 KL soli, kúsok 82% masla a udusila ako klasickú ryžu :-) Je to veľmi chutný pilav, ryža a bulgur je výborná kombinácia :-)
Köfte v paradajkovo-paprikovej omáčke (fotorecept) - obrázok 5

A tu je už hotové jedlo :-) Tie rozmixované paradajky s paprikou pustili pri pečení presne dosť šťavy. Jedlo je výborné s chlebom alebo pečivom, keďže má aj šťavu, do ktorej si ho môžete namáčať :-) Ale hodí sa k nemu hocijaká príloha podľa chuti.
Köfte v paradajkovo-paprikovej omáčke (fotorecept) - obrázok 6

Prajem dobrú chuť.
Köfte v paradajkovo-paprikovej omáčke (fotorecept) - obrázok 7

Suroviny
30
minút
príprava
35-40
minút
na 190 °C
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist