Špargľová polievka

Jednoduchá krémová špargľová polievka

Autor receptu: siuuu

Rýchla, chutná a bez smotany, mlieka či zahusťovania múkou. Takéto polievočky mám rada.* Inšpirovala som sa receptom kuchyne Lidla, ktorý som si jemne upravila podľa našej chute.

4
porcie
10 minút
príprava
15-20 minút
tepelná úprava

Suroviny

Postup

  1. Špargľu umyjeme, zo spodu odrežeme asi 2,5 cm drevnaté konce, očistíme a pokrájame na kúsky (hlavičky odložíme na dekoráciu). Zemiaky očistíme, umyjeme a pokrájame na malé kúsky.
  2. Vývar (asi 0,5 - 1 dl odložíme bokom) zohrejeme, do teplého vložíme pokrájanú špargľu a zemiaky a uvaríme do mäkka. Rozmixujeme a prepasírujeme. Vrátime na slabý oheň. Žĺtky rozmiešame v odloženom studenom vývare a vlejeme do teplej polievky, dobre metličkou rozmiešame a prehrejeme ale tak, aby zmes nevrela. Ochutíme soľou a korením podľa chuti. Kto má rád kyslé polievky, môže pridať kvapku octu.
  3. Podávame so špargľovými hlavičkami, ktoré sme nad parou pár minút parili do chrumkava (moje sa ako na potvoru ponorili), posypané napríklad petržlenovou vňaťou alebo pažítkou. Ja som dekorovala aj kvietkami materinej dúšky, ktorá nám doma ma zákone akurát kvitne.