Iné jednohubky - zemiakové vežičky a balíčky fajnového jazýčka

Autor receptu: slunce3

Toto robím na oslavy. Postup je jednodduchý ako facka. Vždy zmiznú do poslednej omrvinky. Zaručene s týmito jednohubkami budete mať úspech :). Recept som odkukala v TV. Kto ho robil a ako, presne už neviem. Jediné čo si pamätám, že pôvodné ingrediencie som trošku pozmenila zemiakové vežičky a balíčky fajnového jazýčka.

5
porcií
15 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

Postup

  1. zemiakove-vezicky zemiaky uvaríme v šupke v slanej vode, ošúpeme odrežeme vrch aj spodok tak aby stáli, z vrchu vydlabeme dierku, plníme dresingom: biely jogurt+cesnak podľa chuti 1-3 strúčiky + bylinky - pertžlenová vňaťka a kôpor (toto môžete obmieňať podľa sezóny a chute :) ) +štipka soli aj korenia dáme na zemiačky a na vrch dáme kaviár :) poukladáme do stredu podnosu
  2. Balíčky potrebujeme syr - hermelin/hermadur/encian.. proste ktorý chcete alebo aj všetky :) prošutko alebo schwartzvaldskú šunku, ktoo akú radšej :) Syr nakrájame na plátky cca 1-1,5cm, zabalíme do šunky - ak dáte prošuto pribalte do balíčka list rukoly, ak dáte schwartza.. dajte dnu kúsok mladej cibulky, treba robiť rýchlo nakoľko syr sa rýchlo topí a hotovo, naukladáme okoľo vežičiek. Ešte to na ozdobu zastrúham tvrdým zrejúcim syrom ako napr. dziugas, volovec alebo parmenaz.
  3. Šup do chladničky, aby syr nevitiekoľ kým príde návšteva :) Dobrú chuťku :)