Hrnčeková krehká sypaná jablkovo-maková štrúdľa (fotorecept)

Autor receptu: izabella929

Nedá sa zostať stáť, treba ísť ďalej, aj keď duša stále bolí...recept som dostala od mojej švagrinky a veľmi rada sa s ním podelím s vami..je to veľmi jednoduchý, málo pracný, ale veľmi krehučký a chuťovo úžasný koláčik..

15
porcií
20 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

Postup

 1. Veľmi jednoduchý vlastne iba zo 4 surovín skladajúce sa cesto..ja som použila na plech 22x33 cm. 4 dl.suchých surovín..na dávku sa počíta 3,5 dl. to záleží od toho, aký vysoký chcete mať koláčik..mám rada vyššie a preto som použila množstvo 4 dl. a podľa toho som zvýšila aj potrebu masla na 3/4 z celého...je to na vás, ako si to vykombinujete v každom prípade koláčik je vynikajúci na vrchu chrumkavý a cesto mi pripomína štruktúrou piškótu..mám veľký strom letnú jabloň..napadá každý deň kopa jabĺk a tak som sa rozhodla upiecť tento výborný koláč..
 2. pozbierané jabĺčka som umyla a ošúpala..
 3. postrúhala a vyžmýkala šťavu..
 4. plech 22x33cm. som vymazala maslom..trúbu som nechala vyhriať na 180st.
 5. sypké suroviny som dala do misy...detskú krupicu, mletý mak a kryštálový cukor..
 6. dobre premiešala..
 7. rozdelila som ju na 3 rovnaké časti...počítala som po lyžiciach..strúhané jablká som rozdelila na 2 časti..
 8. na spodok plechu som nasypala prvú časť sypkej hmoty..
 9. na sypkú hmotu som rovnomerne rozložila strúhané jablká a posYpala som ich škoricou..
 10. na jablká som dala druhú časť sypkej hmoty ...
 11. na túto som rozložila druhú polovicu strúhaných jablk a posypala opäť škoricou..
 12. posypala treťou časťou sypkej hmoty...dala som si roztopiť maslo...a maslom som popolievala vrch sypkej hmoty a popichala špajdlou, aby sa maslo dostalo dovnútra cesta..
 13. dala piecť na 180st. 45min. upečený koláč sa musí nechať úplne vychladiť, aby sa dal krájať...ja stále krájam horúcim nožom, aby aj koláče boli pekné rovné...
 14. posypala práškovým cukrom a pokrájala na rezy...môže sa krájať aj na kocky, ako sa komu páči...veľmi chutný a prajem vám dobrú chuť..