Hovädzia polievka

Hovädzia jogurtová polievka so zemiakmi a s cícerom (videorecept)

Autor receptu: cesminaz

Najlepšia turecká jogurtová polievka akú poznám. Je ich niekolko a všetky mám rada, ale táto je naozaj výnimočná.*😍 S kúskom chleba, alebo iného pečiva nahradí hravo aj hlavné jedlo.

Suroviny

Postup

  1. V hrnci na oleji zosklovatíme nakrájanú cibuľu. Pridáme k nej pokrájané mäso, osolíme, trolinku podlejeme vodou a necháme zakryté dusiť dovtedy, kým mäso nepustí všetku svoju šťavu. Nakoniec zalejeme vodou, pridáme soľ, mletú rascu a necháme variť do mäkka. Môžete to robiť aj v tlakovom hrnci.
  2. Vymiešame do hladka jogurt, múku, vajce a vodu. Keď je už mäso do mäkka uvarené, vlejeme to do polievky. Necháme celé znova zovrieť a pridáme 1 konzervu predvareného cíceru aj s nálevom. Necháme spolu variť 15 minút a pridáme potom aj na kocky pokrájané zemiaky. Necháme zovrieť a do polievky pridáme mätu, ktorú sme si medzitým popiekli na oleji. Mäta sa pečie len chvíľku, olej sa musí tiež sfarbiť do zelena👍Pridáme aj sušenú drvenú mätu a varíme polievku, kým zemiaky nezmäknú. Nakoniec polievku ochutíme citrónom podľa chuti. Polievka je úžasne chutná😍 Keďže sa táto polievka podáva s chlebom, pečivom, alebo iným múčnym jedlom, tak celkom nahradí aj hlavné jedlo. My ju doma jednoducho zbožňujeme a nevieme sa jej dojesť😊 Prajem dobrú chuť !!!
  3. Ďalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube