Zapečené palacinky fotorecept

leily221 - fotkaleily221, 30. septembra 2010
Zapečené palacinky (fotorecept)
Foto: leily221

Ďalší spôsob úpravy palaciniek. Tento recept síce nepatrí do kategórie "racionálna strava", ale občasná konzumácia určite neuškodí :-)

30 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
500 ml
200 g
1 ks
1 ks
Plnka:
50 g
100 ml
250 g
 podľa chuti
 podľa vlastného výberu
 podľa potreby




Postup

  1. 1

    Z mlieka, hladkej múky, vajca a vanilkového cukru vymixujeme hladké cesto.

    Zapečené palacinky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Z cesta na malom množstve tuku pečieme tenké palacinky. Z tohto množstva cesta mi zvyčajne urobím 15-16 ks (nedajte sa pomýliť obrázkom, robila som z väčšieho množstva).

    Zapečené palacinky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Zapekaciu nádobu vymastíme maslom a začneme vrstviť. Ja mám najradšej kombináciu tvarohu, džemu a čerstvého ovocia, ale každý si spraví plnky podľa vlastnej chuti. Na každú vrstvu dáme kúsok masla.

    Zapečené palacinky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Na záver dáme na vrch palaciniek kúsok masla a zalejeme šľahačkovou smotanou.

    Zapečené palacinky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pečieme v predhriatej rúre na 180 stupňov asi pol hodinu (ja som sa trošku pozabudla, preto sú palacinky na obrázku trošku tmavšie než by mali byť :-D). Palacinky nezabudnite nechať vychladnúť, aby lepšie držali tvar a nerozpadávali sa. Dobrú chuť!

    Zapečené palacinky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

vybusna
zapekane palacinky zboznujeme, robim trochu inak, ale budu urcite skvele
leily221
@julica , máš pravdu, je to kalorická bomba...ale táááák dobrá...a nejeme to predsa každý deň :)
m0nika
moja mama robieva orechové - hotové palacinky nakrája na "široké rezance", v mise premieša s mletými orechmi a kr. cukrom a dá do maslom vymastenej jenskej misy. Navrch môže a nemusí ísť sneh z bielkov. Zapečie a my sa z toho vždy tešíme :-))
angiek
palacinky su moje najoblubenejsie jedlo :D svagrina ich zvykne zapiect stocene vedla seba a preliate smotanou a vanilkovym cukrom, je to mnamka
pisot
Já palacinky rolujem a tiež takto zapiekam,ale i tento recept vyzerá mňam:-)))))Dala by som si,vydržím do zajtra.
cica2
krásne a lákavo vyzerajú, mňam:)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia