Kuracie soté Dračí dych

kimlo - fotkakimlo, 21. septembra 2010
Kuracie soté Dračí dych
Foto: kimlo

Toto jedlo som si vymyslel sám, aj keď názov možno niekomu pripomína podobné jedlá podávané v reštauráciách. Je jednoduché, rýchle, a hlavne pálivé... :-)

3
porcie
10 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
1 ks
1 strúčik
1 ks
1 konzerva
2-3 ks
2 PL
1 KL
1/2 KL
5 PL
1 KL
podľa potreby




Postup

  1. 1

    Mäso nakrájame na menšie kúsky a zmiešame s trochou oleja, grilovacím korením, čiernym mletým korením, rascou, soľou a nasekanými chilli papričkami. Vo väčšej panvici rozpálime olej, pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu, a opražíme.

  2. 2

    Pridáme zmes mäsa a korenín a za stáleho miešania restujeme asi 2 minúty. Potom pridáme na prúžky nakrájanú červenú papriku, šampiňóny, a prelisovaný cesnak. Restujeme asi 8 minút. Nakoniec pridáme kečup, premiešame, a krátko povaríme.

  3. 3

    Podávame s opekanými zemiakmi a zeleninovou oblohou

Diskusia k receptu

janazjarku
Môže byť :-) všetko kde je chilli paprička mám rada pokiaľ nečakám na obed vnúčika dávam ju takmer všade..
altyn
Naozaj to dobre vyzerá :-)))))))))))
alexdidi
Dobre to vyzerá, skúsim s čerstvými šampiňónmi(také obľubujem)...
kimlo
Nebude, v tom je zásadný rozdiel medzi chilli papričkami a feferónmi. Zámerne používam len chilli.
remcula
Já pálivé můžu!! Jen můj názor na chili papričky, které taky moc ráda používám, i pěstuji..myslím si, že papričky jsou silnější
Ostré mám moc ráda. Myslím si, ohledně papriček, že jsou pálivější, než klasické feferony, ze kterých dělám třeba "pálihub".


babidka
minule som si na dovolenke spomenula na teba @kimlo - k fazulovej polievke nam doniesli misticku grilovanych nakladanych papriciek .Polievka bola sice pre mna sklamanim ,ale tie papricky nemali chybu a tak sme si pochutili aspon na cesnakovom chlebiku s paprickami :-)
tetuska
kuraciíe prsia máme najradšej, je to rýchlovka a pritom vynikajúci obed...
aroooo
vyzerá dobre,je to rýchlo hotové,ukladám
hugo33
uvedený recept som vyskúšal upravil som suroviny(menej kečupou a chilli papričiek) recep bol výborný a chutný.Vrelo doporučujem
dorisa
Výborný recept, pikantné mám tiež rada, urobím niekedy. Ukladám do mojej KK.
jarca
Toto je výborný recept, veľmi sme si ho obľúbili, varím väčšinou kuracie prsia a tento recept je na programe určite 3-4 krát za mesiac, @kimlo ďakujem.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia