Hruškáč

zuzula2 - fotkazuzula2, 20. septembra 2010

Tento recept je u nás doma veľmi obľúbený. Foto bohužiaľ nemám lebo koláč sa zje skôr ako ho stihnem odfotiť.

6-8
porcií
15 minút
príprava
20-30 minút
na 200 °C

Suroviny

2x750 ml
125 g
25 g
125 g
150 g
1 lyžička
2




Postup

  1. 1

    Rúru predhrejeme na 200°C a maslom vymastíme štvorcovú formu so stranou 22cm.

  2. 2

    Hrušky scedíme a poukladáme ich na spodok formy. Zvyšné suroviny dáme do kuchynského robota a vymiešame hladké cesto.

  3. 3

    Cesto naložíme na hrušky a pečieme 20 - 30 minút. Koláč má byť vnútri trochu roztečený nie úplne upečený. Po vybratí z rúry necháme 5-10 minút odstáť a potom ho pokrájame. Môžeme ho poliať čokoládovou omáčkou. (sladká smotana, čokoláda, troška cukru a lyžička instantnej kávi).

Diskusia k receptu

kuchticka
@zuzula , vitaj medzi nas. Tento hruskac je iste velmi dobry, ja bych ho vsak tentoraz upiekla s cerstvych hrusiek, lebo je prave oberacka hruskova. V zime mozeme robit s kompotu. Inak vyskusam.
milina
Po upečení koláč neotočaíme tak ,aby boli hrušky navrchu?
evanaaa
Milina, aj ja som si myslela, že je to obrátený koláč. Ale vypadá dobre.
bedrunka
Zuzula2, konečne hruškový koláč. Práve tohto roku nebude ani jedna hruška ale kompóty od vlani zvýšili, tak mile rada vyskúšam. Ja som najčastejšie robievala Opité hrušky - receptík môžem vydodať.
zuzula2
nie nie kolac neotacame. spapa sa presne tak ako sa upecie. samozrejme mozu sa pouzit aj cerstve hrusky.. ide vsak o to ze je to rychli recept a tym ze su hrusky s konzervi usetrite vela casu.. ale je tak isto dobry aj s cerstvych hrusiek... robila som aj tak aj tak.. odporucam oba..