Maková torta s jogurtovou penou - bez múky fotorecept

egreska - fotkaegreska, 19. septembra 2010
Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept)
Foto: egreska

Suroviny

Cesto:
100 g
150 g
3/4 balíčka
5
150 g
70 g
5
10 g
Jogurtová pena:
500 g
250 ml
100 g
6 platkov
3-4 pl
1 pl
Ovocie:




Postup

  1. 1

    Cukry vyšlahame s maslom do peny.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Postupne po jednom zašlahavame žltky.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vmiešané všetky žltky.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    V miske si zmiešame mak,prdopeč,mandle a škoricu.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Postupne primiešavame makovu zmes do maslovej.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Celé zmiešané...

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Vyšlahame si sneh z bielkov.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Opatrne ,po častiach vmiešame do makovej zmesi.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Vylejeme do vysypanej tortovej formy.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Upečieme na 170 st asi 30 minut.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Na vychladnutý korpus dáme ovocie.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Šlahačku vyšlahame .

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Pridáme do nej rozpustenu bielu čokoladu,jogurt a cukor podla chuti.Vyšlahame.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Pripravíme si želatinu podla návodu na obale a vmiešame do krému.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    Nalejeme do formy a dame do chladničky -najlepšie cez noc.

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 15
  16. 16

    A takto vyzerá rozkrojená..všetkým chutila :-))

    Maková torta s jogurtovou penou - bez múky (fotorecept) - obrázok 16

Diskusia k receptu

wevewe
naaadhera. to urcite vyskusam. inak ake to je ovocie? pretoze som sa najskor (pri obrazku v kroku 11) zlakla, ze: olivy? to snad nie! ;-)
enerrgizer
nezvyknem komentovať sladké recepty, ale toto CHCEM ochutnať, perfektné...manželka sľúbila, že v utorok...a ja sa tešííím, aj keď je to divné, lebo zo sladkostí mám najradšej slaninu... :-)
evusik
tak toto vyzerá veľmi, veľmi dobre :-)
babav
To je, chutovo, umelecka torta!Necudo ,ze vsetkym chutila;-).
egreska
dakujeeem za pochvaly ...ja som dala čerešne. Kombinacia je to zvlaštna ale dobra,a napriek všetkemu, čo torta obsahuje je velmi "lahka" a svieža.budem rada ked vyskušate..@enerrgizer to som zvedava či ti bude chutit ale dufam že ano..aj ja som slaninová:-))
elisticka
@egreska vyzera to fantasticky ....kedze tam nie je muka tak mozu aj celiatici ..ukladam a vyskúšam .-)))
remcula
Moc dobře nafocený recept, dort se mi moc líbí, ikdyž já je moc neumím dělat.
evas13
Krásna a určite výborná kombinácia. Skúsila by som to ako rezy, mám taký malý plech. :)
tatranka
Pekný výsledok,dobre nafotené,zaujímavá štruktúra rezu.
45katka1
vsetko makove je super....ale mne sa velmi pozdava ta plnka na vrchu...slahacka s kyslou smotanou..to je super a zname, ale pridat tam este bielu cokoladu a zelatinu....dobre:-)..ukladam:-)
pivonka
Mak a čerešne sa podľa mňa veľmi kamarátia. Robievam podobné rezy, bez plnky, na veľký plech, tiež bez múky. Toto sa mi páči, že toho nie je tak veľa a je tam tá ľahká plnka. Určite skúsim. Vďaka za recept.
pivonka
Musím napraviť, že som zabudla oceniť, ako krásne vyzerá. Krásne vytvarovaná plnka, pohrala si sa, Egreška, s ozdobami. Si majster.
janger
Krasna torticka! To si mala na narodeniny? Hostia si iste pochutnali :-).
coldbery
Určite to je recept,ktorý padne do oka.....vynikajúci a určite chutný...ukladám do KK....:-)))
evanaaa
Elegantne krásne, ale zaujímalim by ma aj tie ozdoby. Predpokladám, že je to čokoláda, ale výroba z nej, ako?
egreska
dakujem pekne za poklony..@evas13 skus z polovičnej davky na malý plech..@45katka1 nie je to šlahačka s kyslou smotanou ale biely jogurt so šlahačkou...na zdobenie som antitalent, tak sa všetko snažím tak jednoducho..je to len roztopena čokolada, ktoru som lyžičkou natrela na bublinkavu foliu a nechala stuhnut :-)) a to v strede su lístky brečtanu namočene v čokolade (nejedlé !) @janger ano aj ja som mala narodeniny,manžel aj dcerka tak to bola taka spoločna torta :-))
patineuse
perfektné! a že prdopeč xixi to je bomba! ešte 15min po prečítaní sa na tom smejem :o) ukladám
moli
Makové milujeme i my doma všetcia, a táto torta vyzerá supersky,je bez múky, tak že sa mi rozrástol i receptár pre celiatických členov rodiny:Ďakujem :o)
danila
krásne, trocha sa ale bojím robiť so želatinou, inak by som to zvládla...
egreska
@danila ,nieje čoho sa bat ,je to jednoduchšie ako si myslíš:-)) toto bol moj druhý pokus so želatinou,takže do toho !!!
hubata
jááj, ako dobre že som sem zablúdila, prekrásna torta, aj ozdôbky jedlé - no paráda. Môžem si ju uložiť do KK? Už ukladám..........
egreska
jasné,dúfam že niekedy vyskušaš,lebo je super :-))
mariaklara
Egreska, tvoje rct-y nemajú chybu ! Toto je "TORTUŠ FANTASTIKUŠ ", už so si ju uložila.
silvia68
som myslela že už som ťa pochválila za tú úžasnú tortu, ale pozerám , že nie. Ale chválim ťa kade chodím. Od kedy som ju prvý raz upiekla na skúšku , je založená v zlatom fonde overených receptov a každý kto ochutnal pýta recept. Tak posúvam že www.varecha.... egreška , je fakt úžasná, ľahká , lahodná, práve ju pečiem, zase
renka73
Fíha tá je určite mňam mňam.Krásna,ukladám.
katnys
Dnes mala premiéru.Moja prvá torta v živote :D Ale vydarila sa na prvý pokus a zožala som úspech doma aj u známych.Naozaj odporúčam,je skvelá. A ďakujem @egreska za pridanie,pochvala
egreska
@katnys tak to som naozaj poctená ,že zo všetkých možných si si vybrala práve túto..to ja ti ďakujem :-)
katnys
@egreska ono dokonca bola narodeninová :) googlovala som,čo by som maminke spravila na narodeniny.Chcela som niečo zaujímavé,iné.K tomu má mamča rada mak,takže som dlho nepremýšlala :) Ja osobne mak veľmi nemám v láske,ale čuduj sa svete,tuto mi vôbec nevadí a celé mi to spolu s penou a ovocím úplne ladí.Chutí moc aj mne.Akurát som tam nedala mandle(trúbka som zabudla kúpiť) a miesto čerešní išli černice :) Prácou jednoduchá,ale výsledkom naozaj skvelá,chuťovo aj vizuálne.Určite sa ešte u nás bude piecť a pýtali si recept mnohí :)
egreska
@mirkamt čo ja viem ,asi by som to neriskovala...nebolo by to asi dosť pevné na to, aby to vyzeralo dobre,ked sa to rozkrojí...ale na 100% to neviem...
mirkamt
@egreska Tortu som piekla mame k narodeninám a vydarila sa :-) Jogurtovú penu som urobila skombinovaním niektorých surovín z tvojho receptu a z receptu na čokotortu (link v predchádzajúcom komentári). V reze nebola úplne tuhá ako tvoja, ale celkom dobre stuhla, držala na jednotlivých kúskoch torty. Kombinácia maku, čerešní a osviežujúcej peny bola úžasná a všetkým chutila, oslávenkyňu potešila. Vďaka, @egreska ;-) PS: Jogurtová pena veľmi chutila dcére aj z misy (pomáhala pri príprave), tak som ju použila aj na jej tortu k MDD s iným korpusom a jahodami.
dogagador
Prave mi vnucka povedala, ze miluje mak. Takze pride v najblizsej dobe na rad.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia